مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعطیلی پروژه بزرگ احداث سد سقاوه صحت ندارد و عملیات اجرایی از جهات مختلف آغاز شده است.
کد خبر: ۱۱۲۷۴۱۳
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۸ 21 September 2023

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد، آرش مصلح در گفتگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج، اظهار داشت: ۲۶ تیرماه امسال پروژه احداث سد مخزنی سقاوه با حضور وحیدی، وزیر کشور آغاز شد و هم اکنون پیمانکار ۱۵ میلیارد تومان صورت وضعیت مثبت دارد و تعطیلی پروژه صحت ندارد.

وی با اشاره پیش پرداخت قانونی پروژه را ۲۵ درصد معادل ۸۰ میلیارد تومان دانست و افزود: برای تسریع در روند اجرایی پروژه نیاز به پرداخت پیش پرداخت بوده که امیدوارم مسئولان و متولیان امر در این زمینه چاره‌اندیشی کنند.

مصلح ابراز کرد: تجهیز کارگاه، جاده دسترسی، حفاری محل سرریز، آزمایش‌های ژئوتکنیک، ساختمان‌های کارگاهی، منابع قرضه برای بدنه و ... پروژه احداث سد مخزنی سقاوه اجرایی شده و در واقع پروژه فعال است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد این را هم گفت: نوع عملیات اجرایی در سد سقاوه بیشتر ماشین‌آلاتی بوده و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده این هفته ماشین‌آلات سنگین به روند اجرای پروژه اضافه خواهد شد.

ارتفاع سد سقاوه ۴۴ متر، عرض تاج ۱۰ متر، حجم کل مخزن ۹.۷۵ میلیون متر مکعب، حجم مفید مخزن ۹.۳۷ میلیون متر مکعب و متوسطه آورد سالانه ورودی به مخزن ۷.۳۴ میلیون متر مکعب بوده و دارای مجوز‌های تخصیص آب، زیست محیطی، ماده ۲۳ و پدافند غیر عامل است.

سد مخزنی سقاوه بر روی رودخانه سقاوه از سرشاخه‌های رودخانه لوداب و در حدود سه کیلومتری جنوب شرق شهر مارگون و در حدود ۷۰ کیلومتری شمال غربی یاسوج در استان کهگیلویه و بویراحمد باید احداث شود.

احداث این سد با هدف اصلی تامین آب بخش صنعت دشت سقاوه به میزان ۵.۷ میلیون متر مکعب در سال است که با بهره برداری شاهد رونق تولید در آن منطقه خواهیم بود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار