مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح تعریض کمربندی یاسوج که ۱۴ کیلومترطول دارد یکی از اصلی‌ترین نقاط حادثه خیزاستان است.
کد خبر: ۱۱۵۱۸۱۹
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۴ 30 January 2024

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد، محمد راستا در حاشیه بازدید امروز استاندار و جمعی از مسولان استانی از کمربندی یاسوج با بیان اینکه در سال گذشته چهار و نیم کیلومتر این محدوده تعریض شد گفت: ۷ کیلومتر دیگرآن هم اکنون در دست اجراست.
وی با اشاره اینکه ۵۰۰ میلیارد تومان برای تملک اراضی این محور ارتباطی نیاز است، افرود: این محور یکی از قطعات جاده یاسوج_بابامیدان است که در سفر دوم رئیس جمهور به استان برای آن اعتبار در نظر گرفته شده است.
راستا ادامه داد: در مجموع هم اکنون برای توسعه، تعریض و تکمیل مسیر باقیمانده این کمربندی ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این بازدید بر تسریع در تکمیل این طرح به ویژه ایجاد تقاطع غیرهم سطح در محدوده چنارستان تاکید کرد.
علی احمد زاده با بیان اینکه بخشی از این محور در سال گذشته به بهره برداری رسید، ادامه داد: در این جاده تصادفات زیادی رخ می‌دهد و اهالی روستای چنارستان انتظار دارند تعریض این طرح و احداث تقاطع غیرهم سطح سریعتر انجام شود..
محمد روستا معاون عمرانی استاندار هم گفت: از راهداری خواسته شده است تا به طور موقت پل عابر پیاده و همچنین دوربین‌های ثبت تخلف و نظارتی در این محدوده نصب شود.
فرمانده پلیس راه استان هم با بیان اینکه بیشترین تصادفات عابر پیاده و حتی خودرو‌ها در این محور اتفاق می‌افتد، گفت: انتظار می‌رود برای کاهش تصادفات، در احداث تقاطع غیرهم سطح سریع‌تر اقدام شود.
سرهنگ دانایار با بیان اینکه چند مدرسه ابتدایی و راهنمایی در دو طرف این محور وجود دارد، افزود: مشکل این جاده با پل هوایی پیاده رفع نمی‌شود و نیاز هست که مسئولان استانی نگاه ویژه‌ای به آن داشته باشند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار