مراسم قرعه کشی ۲۶ مناظره تلویزیونی سه حوزه انتخابیه استان کهگیلویه و بویراحمد در صدا و سیمای این استان برگزار شد.
کد خبر: ۱۱۵۳۴۷۴
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۰ 08 February 2024

قرعه ۲۶ مناظره کهگیلویه و بویراحمد کشیده شد

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمدمدیرکل صدا و سیمای استان کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم گفت: ۱۶ نامزد انتخاباتی حوزه بویراحمد، دنا و مارگون در ۱۰ مناظره، ۱۲ نامزد انتخاباتی حوزه گچساران و باشت در ۶ مناظره و ۱۵ نامزد انتخاباتی حوزه انتخاباتی کهگیلویه، چرام، لنده و بهمئی هم در ۱۰ مناظره ۶ نفره برنامه ها، دیدگاه‌ها و آرای خود را به مخاطبان کانال‌های انتخاباتی ارائه می‌کنند.
آقای امیر رئوف با بیان اینکه قرعه کشی زمان و جایگاه نامزد‌ها در مناظره‌ها با حضور نامزد‌ها و یا نمایندگان نامزد‌ها و دبیر ستاد انتخابات و دبیر کمیته تبلیغات هیات اجرایی انتخابات استان برگزار شد؛ یادآور شد: هر برنامه مناظره به مدت ۱۲۰ دقیقه است که در فرصت قانونی یک هفته‌ای تبلیغات، به تفکیک از سه کانال انتخاباتی این استان پخش می‌شود.
مدیرکل صدا و سیمای استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: هر مناظره دارای ۴ بخش است که مناظره کنندگان به سئوالاتی درخصوص جایگاه نمایندگی مجلس شورای اسلامی و مسائل مهم هر حوزه انتخابیه پاسخ داده و ضمن بیان دیدگاه‌های خود به نقد دیدگاه‌های سایر نامزد‌های حاضر در مناظره می‌پردازند.

قرعه ۲۶ مناظره کهگیلویه و بویراحمد کشیده شد

وی با یادآوری اینکه مناظره‌ها به صورت ضبطی است؛ ادامه داد: این مناظره‌ها که بیشتر به صورت ۶ نفره طراحی شده است از ۲۳ تا ۳۰ بهمن در صدا و سیمای استان ضبط می‌شود و به صورت تقریبی هر نامزد در هر مناظره ۲۰ دقیقه فرصت پاسخ به سئوالات طرح شده در مناظره را می‌یابد.
آقای رئوف فرصت مناظره‌های انتخاباتی را از ابتکارات رسانه ملی در اجرای ماده ۸۱ قانون جدید انتخابات خواند و گفت: رسانه ملی در اقدامی جهادی با راه اندازی ۲۰۰ کانال انتخاباتی ظرفیتی برای اجرای این قانون ایجاد کرد و علاوه بر ایجاد فرصت برای پخش تولیدات ۲۰ دقیقه‌ای از نامزدها، فرصتی هم برای مناظره‌های انتخاباتی فراهم کرد.
مدیرکل صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعداد افراد حاضر در مناظره بر مبنای ثبت‌نام نامزد‌هایی است که قبلا اعلام کرده‌اند که می‌خواهند از امکان مناظرات و تبلیغات تلویزیونی استفاده کنند.
وی اضافه کرد: مناظره‌های انتخاباتی به انتخاب بهتر مردم کمک می‌کند و مردم می‌توانند دیدگاه‌های مختلف نامزد‌ها برای رفع دغدغه هایشان را در این مناظرات ببینند و نسبت به توانمندی نامزد‌های انتخاباتی قضاوت کنند.
آقای رئوف همچنین به نحوه طراحی سئوالات از نامزد‌های انتخاباتی اشاره کرد و گفت: از ۱۰ روز پیش رسانه ملی با راه اندازی پویشی از مردم دعوت کرد که سئوالات خود از نامزد‌های انتخاباتی را طرح کنند که پیام‌های دریافتی از مردم و دغدغه جمعی از نخبگان استان در کمیته‌ای مطرح شد و بر این مبنا سئوالات مناظره‌ها طراحی شد.
مدیرکل صدا و سیمای استان کهگیلویه و بویراحمد از نامزد‌ها خواست در مناظره‌ها اخلاق را بیش از پیش رعایت کنند و پایبندی خود به قانون را به نمایش بگذارند.
مناظره‌های تلویزیونی نامزد‌های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی با حضور و نظارت نمایندگان هیات‌های اجرایی، نظارت و دادگستری استان ضبط می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار