هادی اصل : در یکی از این ثبت تصاویر، پلنگ نر زیبا اما رعب آوری را می بینیم که لاشه بز اهلی را به دندان گرفته و از مخفی گاه خود بیرون آمده است.
کد خبر: ۱۱۵۴۰۰۴
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۳ 12 February 2024

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، سیدجواد هادی اصل هنرمند و فعال زیست محیطی در کهگیلویه و بویراحمد به همت تلاش و تجربه خود تصویری از پلنگ به ثبت رسانده که بقایای لاشه یک بز اهلی را به دندان گرفته است. 

هادی اصل در این خصوص گفت: بارها چوپانان مناطق روستایی کهگیلویه و بویراحمد از او خواسته اند که برای بررسی مشکلی به مناطقشان سفر کند.

 وی افزود: مشکل حمله یک حیوان وحشی به دامهایشان بود، در سفر های پی در پی متوجه شدم که اغلب این حملات توسط یک حیوان مرموز انجام گرفته یعنی پلنگ و تصاویر زیادی از آن به ثبت رساندم که در یکی از این ثبت تصاویر، پلنگ نر زیبا اما رعب آوری را می بینیم که لاشه بز اهلی را به دندان گرفته و از مخفی گاه خود بیرون آمده است.

هادی اصل افزود: طی هفت سال گذشته در تحقیقات میدانی که انجام داده ام استان کهگیلویه و بویراحمد را یکی از غنی ترین زیستگاه های پلنگ ایرانی می دانم و تراکم حضور این گونه کمیاب و ارزشمند در بخش زیادی از طبیعت استان را یک گنجینه ارزیابی  می کنم که نیاز به توجه بیشتر از سوی مسئولان مرتبط کشوری دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار