مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد: بارش بیش از ۱۷۰ میلیمتری باران در نقاط مختلف استان باعث بروز سیل و تخریب بخش زیادی از تأسیسات آب به ویژه در مناطق روستایی شده است.
کد خبر: ۱۱۶۰۲۹۹
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۲۲:۵۳ 25 March 2024

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، امید صالحی در حاشیه بازدید از مخازن آب شهر یاسوج به خبرنگاران گفت: بارش‌های اخیر که در مرکز استان از ۱۷۰ میلیمتر فراتر رفته بود موجب بروز سیلاب‌های متعدد در نقاط مختلف شد و شدت سیلاب‌ها به گونه‌ای بود که برخی تأسیسات آب و فاضلاب را با خسارت‌های جدی و سنگینی روبرو کرد.

صالحی افزود: در یاسوج خط انتقال آب به مخزن حوزه کشاورزی که مناطقی از جمله شرف آباد، شهرک امام حسین (ع)، شهرک امام علی (ع)، شرف آباد، شاهد‌ها و... را آبرسانی می‌کرد با آسیب جدی روبرو شد، در برخی منابع آب (چشمه محمود آباد و آبشار) شدت بارش‌ها به نحوی بود که منابع تأمین آب را گل آلود کرد و مجبور شدیم برای سلامت مردم اتصال این منابع به مخزن را محدود کنیم.

وی ادامه داد: خط انتقال آب روستا‌های بن دره و آدرکان در کهگیلویه نیز با تخریب شدید مواجه شد، در شهر دهدشت، اما خللی در آبرسانی و منابع آب ایجاد نشد.

مدیرعامل آبفا گفت: در گچساران نیز حادثه در خطوط و شبکه نداشتیم، اما بارش‌ها خسارت‌های جدی و میلیاردی به تأسیسات برقی و ترانس‌ها وارد کرده است، در این شهرستان نیز سعی کردیم مشکلی در تأمین آب پایدار به وجود نیاید.

امید صالحی گفت: در شهرستان چرام بخش زیادی از خط انتقال روستای توبری تخریب شد، آسیب‌هایی به ترانس‌های برق نیز وارد شد. در این شهرستان کدورت آب روستا‌های القچین و بردیان حل شد و در روستای تمبی آب تمیز و سالم برای مردم در دسترس است و با تدابیری نگذاشتیم مردم از آب سالم و با کیفیت محروم بمانند.

وی تصریح کرد: خط انتقال آب روستای احمد غریب آسیب جدی دیده و تخریب بخشی از خط انتقال آب به ۷ روستای سادات محمودی از تنگ برا را نیز در منطقه پاتاوه داشتیم.

صالحی بیان کرد: تأسیسات آب زیلایی، شهنیز و دلی رچ نیز در شهرستان مارگون با مشکلات جدی مواجه شده است.

مدیرعامل آبفا گفت: در منطقه دیشموک به دلیل تخریب عمده راه‌های روستایی هنوز تلاش‌ها برای بازگشایی مسیر و بررسی شرایط آب شرب در جریان است.

وی گفت: خط لوله آبرسانی به شهر چیتاب و روستا‌های صالحان و لیشکان نیز با وجود همه تدابیر لحاظ شده، اما بعلت حجم سیل رخ داده در کبگیان، با آسیب جدی روبرو شده است.

مدیرعامل آبفا با اشاره به اینکه به زودی گزارش دقیق خسارت‌ها را اعلام می‌کنیم، اظهار داشت: همه نیرو‌های خدماتی در آماده باش هستند، بنده و معاونین شرکت نیز هدایت تیم‌های مختلف را بر عهده داریم تا در کمترین زمان ممکن و پس از فروکش کردن سیلاب ها، مشکلات آبرسانی به مردم حل شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار