معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: خسارت به مردم و کشاورزان لودابی توسط نهاد‌های مربوطه احصاء و به ستاد بحران اعلام می‌شود.
کد خبر: ۱۱۶۰۵۳۹
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۰ 28 March 2024

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد، علی محمد روستا در بازدید از منطقه لوداب و بررسی خسارات وارده ناشی از بارندگی اخیر گفت: بارش‌های سیل‌آسا خسارت زیادی به مردم و کشاورزان در این منطقه وارد کرده است.

معاون امور عمرانی استانداری با اشاره به پراکندگی مناطق و روستا‌های لوداب افزود: بارش‌ها به زمین‌های زراعی و منازل مردم خسارت وارد کرده که از بنیاد مسکن خواستیم اقدامات لازم در خصوص گل و لای وارد شده به منازل مردم و زمین‌های کشاورزی انجام دهند و از انحراف آب جلوگیری کنند تا بیشترین از این به مردم خسارت وارد نشود.

وی بیان کرد: چند پایه برق دچار شکستگی شدند و همین عامل موجب قطعی برق برخی از روستا‌های لوداب شده بود که با حضور مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان چندین پایه و سیم برق به لوداب برده شد تا برق سریع وصل شود.

روستا ادامه داد: انحراف رودخانه باعث آب شستگی جاده و خسارت زیاد به جاده روستای چین شده بود که راهداری با کمک بنیاد مسکن اقدامات مورد نیاز را انجام داد تا آب بیش از این به جاده خسارت وارد نکند.

معاون عمرانی استاندار با اشاره به بازگشایی دهانه پل روستای گرگیان گفت: باید پل استانداری در این روستا احداث شود.

وی بیان کرد: قرار شد خسارت وارد شده به مردم و کشاورزان توسط نهاد‌های مربوطه احصاء و به ستاد بحران اعلام شود تا از طریق کمک‌های بلاعوض یا اعطای تسهیلات خسارت مردم جبران شود.

پایان پیام/

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار