مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد : میزان اعتبارات حوزه عمرانی و روستایی در سال گذشته یکهزار و ۴۰۰ میلیارد ریال است که ۸۸ درصد از این میزان جذب و هزینه شده است.
کد خبر: ۱۱۶۲۷۶۷
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۰ 16 April 2024

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، سید زبیر موسوی در گفتگو با خبرنگاران ، افزود : از ۲۱ فروردین ماه، آغاز دهه بنیاد مسکن است و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان اولین نهاد سازندگی دستگاه متولی توسعه و عمران روستا‌ها تشکیل شد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه وبویراحمد گفت : در سال گذشته ۴۸۶ قطعه زمین برای احداث مسکن در سطح این استان به افراد فاقد مسکن و واجد شرایط واگذار شده است.
موسوی اظهار داشت: بنیاد مسکن با ارائه تسهیلات لازم به متقاضیان برای ساخت واحد‌های مسکونی کمک خواهد کرد.
وی بیان کرد: کار ساخت یک هزار و ۹٠٠ واحد مسکن در دولت سیزدهم آغاز شده و طی ۲ سال اخیر روند اجرایی خوبی نیز داشته است.
موسوی تصریح کرد: از این تعداد یک هزار و ۷۴۷ واحد در قالب نهضت ملی مسکن بوده که تاکنون ۱۳۳ واحد تکمیل و تحویل متقاضیان شده است.
وی اضافه کرد: ساخت پروژه ۲۸۸ واحدی گچساران در مراحل پایانی اجراست و به زودی تکمیل و تحویل متقاضیان خواهد شد.
مدیرکل بنیاد مسکن این استان میزان اعتبارات حوزه عمرانی و روستایی در سال گذشته یکهزارو ۴۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: ۸۸ درصد از این میزان جذب و هزینه شده است.
موسوی اجرای ۹٠٠ هزار متر مربع آسفالت روستایی، ۲٠٠ هزار متر مربع زیرسازی معابر، ۲٠ هزار متر مربع سنگ فرش، ۲۳٠ هزار متر مربع بیس ریزی، ۴۰ هزار متر مربع ساماندهی فضا و ۲۳ هزار متر جدول و کانال را از مهمترین اقدامات انجام شده در حوزه عمرانی روستا‌ها اعلام کرد.
وی اضافه کرد: از ۷۲۰ روستای بالای ۲۰ خانوار این استان، در بیش از ۵٠٠ روستا طرح هادی تاکنون اجرا شده است.
حدود ۴۴ درصد از جمعیت ۷۲۰ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد معادل بیش از ۳۱۴ هزار نفر در روستا‌های این استان زندگی می‌کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار