معاون اجرایی رئیس جمهوری به منظور بازدید از پروژه آبرسانی از سد کوثر به چهار شهر دهدشت، سوق، چرام و لنده و روستاهای اطراف، پتروشیمی دهدشت، سد کوهبرد، کلنگ زنی مینی پالایشگاه دهدشت سخنرانی در جمع کارگران امروز دوشنبه وارد کهگیلویه شد.
کد خبر: ۱۱۶۴۷۶۷
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۴ 29 April 2024

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد، محسن منصوری دهم اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد تا در اجلاسیه ۴۲۲ شهید شهرستان کهگیلویه حضور یابد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این رابطه به گفت: این اجلاسیه ساعت ۲۰ امروز دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه در دانشگاه آزاد اسلامی شهر دهدشت برگزار خواهد شد.

سید علی احمدزاده افزود: برنامه‌های سفر ۲ روزه محسن منصری با بازدید از پروژه آبرسانی از سد کوثر به چهار شهر دهدشت، سوق، چرام و لنده و روستا‌های اطراف آغاز شده است.

وی تاکید کرد: این طرح با جمعیت ٢٤٠ هزار نفر شامل ١٥٣ هزار نفر شهری و ٨٧ هزار نفر روستایی با هدف تامین ١٦ میلیون و ٩٤٠ هزار مترمکعب آب کلنگ‌زنی شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: در این طرح در مجموع ١٧ میلیون مترمکعب در سال آب شرب با دبی لحظه‌ای ٨٦٠ لیتر در ثانیه انتقال داده می‌شود و به نحوی طراحی شده که قابلیت افزایش ظرفیت تا سقف یک هزار و ٣٤٥ لیتر در ثانیه به منظور انتقال آب مورد نیاز صنعت را نیز تامین خواهد کرد.

وی ادامه داد: منصوری همچنین از سد کوهبرد بازدید خواهد داشت. عملیات اجرایی سد کوهبرد از سال ۱۳۹۰ با هدف کنترل سیلاب، توسعه گردشگری و آبیاری اراضی کشاورزی دیم حومه غربی دهدشت در شهرستان کهگیلویه آغاز و با تخصیص اعتبارات لازم در سفر رئیس جمهور در سال گذشته و تکمیل آن، در اولین بارندگی پاییز آبگیری شد. سد مخزنی کوهبرد به عنوان تنها سد خاکی شهرستان کهگیلویه و از پروژه‌های مهم حوزه آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی است که به منظور توسعه بخش کشاورزی، گردشگری و اشتغالزایی در محدوده دشت‌های اطراف روستا‌های کوهبرد تا برج بهمنی بعد از ابگیری با تخصیص ۶۷ میلیارد تومان از سوی برنامه و بودجه شیکه خطوط انتقال اب کشاورزی اجرایی خواهد شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: معاون اجرایی رئیس جمهور مینی پالایشگاه دهدشت را کلنگ زنی می‌کند. احداث مینی پالایشگاه در شهرستان کهگیلویه در نزدیکی دهدشت با ظرفیت تولید روزانه ۱۰ هزار بشکه بنزین از طرح‌های مهم اقتصادی و اشتغالزایی است.

وی افزود: با راه اندازی این طرح افزون بر ۵۰۰ نفر شغل در منطقه محروم کهگیلویه ایجاد می‌شود. گردش مالی، ارتقای درآمد و رونق و توسعه اقتصادی از پیامد‌های اجرای این طرح است.

احمدزاده افزود: همچنین معاون اجرایی رئیس جمهور، امشب در جمع کارگران شرکت نفت گچساران سخنرانی خواهد کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار