رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان گچساران از هشتمین مورد آتش سوزی طی امسال در این شهرستان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۶۶۱۷۸
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۵ 10 May 2024

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد سید قدرت الله علی پور در گفتگو با خبرنگار ایسنا ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ یک فقره آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع باغ فردوس شهرستان گچساران به وقوع پیوست.

وی افزود: با تلاش نیرو‌های منابع طبیعی شهرستان و دو نفر از نیرو‌های شهرداری این آتش سوزی ساعت ۱۹ پنجشنبه شب مهار شد.

علی پور اظهار کرد: در پی این آتش سوزی به حدود ۱۰ هکتار از جنگل‌ها و مراتع شهرستان خسارت وارد شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان گچساران با بیان اینکه آتش زدن پسماند مزارع کشاورزی جرم است، خاطرنشان کرد: کشاورزان از آتش زدن پسماند مزارع خود خودداری کننده چرا که توان کنترل آتش را ندارند و باعث سرایت آسیب جبران ناپذیر به منابع طبیعی می‌شود.

علی‌پور تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۸ مورد آتش سوزی کوچک و بزرگ در جنگل‌ها و مراتع شهرستان گچساران رخ داد که ۳۵ هکتار جنگل و مرتع این شهرستان در آتش سوخت.

وی در رابطه با علت این تعداد آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع شهرستان تصریح کرد: علت اکثر قریب اتفاق این آتش سوزی‌ها عامل انسانی بوده است.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان گچساران ادامه داد: طبق قانون در هنگام آتش سوزی باید همه دستگاه‌ها به کمک منابع طبیعی بیایند ما‌ها را آتش سوزی‌ها نگاه فرابخشی می‌خواهد و انتظار داریم در چنین مواقعی سایر دستگاه‌ها به صورت جدی به کمک منابع طبیعی بیایند.

علی پور بیان کرد: با توجه به اینکه در ابتدای آتش سوزی جنگل‌های شهرستان قرار داریم فکری اساسی در زمینه آتش سوزی‌های این شهرستان شود چرا که نیرو و امکانات منابع طبیعی به تنهایی پاسخگویی مهار آتش سوزی‌ها نیست و در هنگام آتش سوزی نیاز به کمک و اعزام نیرو‌های عملیاتی سایر دستگاه‌هاست.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار