رئیس جهاد کشاورزی شهرستان لنده بر راه اندازی یک مرکز خرید گندم در این شهرستان تاکید کرد.
کد خبر: ۱۱۶۶۳۳۱
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۸ 11 May 2024

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، نشست ستاد برداشت غلات شهرستان لنده با اعضای شورای برداشت غلات و رئیس مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی و کارشناس مسئول کشت قراردادی سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد.
در این نشست مدیر جهاد کشاورزی شهرستان لنده گفت: میزان ۴ هزار و ۳۵۰ هکتار از اراضی شهرستان لنده در دو طرح کشت قراردادی و طرح جهش تولید در دیمزار‌ها زیر کشت گندم و جو رفته است.
عطب الله بیژنی نسب افرود: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته عملکرد محصول گندم و جو یکسان است و در سال زراعی امسال ۷۸۰ میلی‌متر بارندگی داشتیم که این بارندگی‌های سیل‌آسا باعث خسارت ۵۰درصدی به بیش یک هزار هکتار از اراضی زیر کشت محصول جو شده که میزان خسارت به استان اعلام شد.
وی گفت: درخواست تجهیز مرکز خرید گندم شهرستان لنده در جلسه شورای برداشت استان مطرح شد که ضمن اعزام گروه نظارتی از طرف اداره کل تعاون روستایی مقرر شد برای سال آینده تجهیز و آماده خرید گندم در سطح شهرستان لنده و بخش سوق باشد.
همچنین، اسدی رئیس مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص نرخ برداشت کمباین گفت: برابر نرخ اتحادیه کمباین داران و نرخ اعلامی از طرف سازمان نظام‌مهندسی به‌صورت انباری کاه مبلغ ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال و به‌صورت ساعتی ۱۲ میلیون ریال اعلام شد.
فرماندار شهرستان لنده در خصوص تجهیز مرکز خرید گندم شهرستان لنده گفت: راه‌اندازی مرکز خرید گندم یک فرصت خوب برای خرید تضمینی و کاهش هزینه‌های کشاورزان است که باید هرچه سریع‌تر اجرایی شود.
جلال دانش افزود: توجه به بحث احداث جاده‌های بین مزارع، مدیریت تسهیلات بانکی برای خرید کمباین و تسهیل روند دریافت تسهیلات برای خرید کمباین از جمله مسائلی است که باید بانک کشاورزی نسبت به مدیریت این مهم اقدام کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار