امام‌ جمعه موقت شهر یاسوج گفت : خیزش دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا و اروپا دستاورد نامه‌های رهبر معظم انقلاب به جوانان آمریکایی و اروپایی است .
کد خبر: ۱۱۶۶۳۳۳
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۱ 11 May 2024

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد، حجت‌الاسلام حکمتی نیک در خطبه‌های اول نماز عبادی سیاسی این هفته با دعوت به تقوای الهی و دوری از گناه گفت: یکی از جلوه‌های بندگی دعا به درگاه خداوند است موضوع دعا موضوع پیچیده‌ای است که مورد تاکید قرار گرفته در متون دینی از ما خواسته‌اند اهل دعا و تضرع به درگاه الهی باشیم.
وی با اشاره به اینکه شاید بگوییم ما اهل دعا هستیم، اما چرا مستجاب نمی‌شود، گفت: اولین عامل دلمردگی انسان‌ها این است که حق بندگی را آنگونه که باید انجام نمی‌دهیم، بنده و مطیع خوبی برای خداوند نیستیم، خداوند شریعت آسمانی دارد ما موظف هستیم حق بندگی را ادا کنیم.
امام جمعه موقت یاسوج افزود: ما قرآن می‌خوانیم، اما اهل عمل کردن به دستورات خداوند نیستیم، آیات مختلف را می‌خوانیم، اما اهل عمل نیستیم و فقط اهل تلاوت هستیم.
وی تصریح کرد: سوم اینکه ما مردم دوست داریم به بهشت برویم، اما به دستورات دین عمل نمی‌کنیم که رضوان الهی شامل ما شود، تا زمانی که عمل نکنیم دل می‌میرد و وقتی دل بمیرد دعا مستجاب نمی‌شود، چهارمین عامل دلمردگی این است که ادعا می‌کنیم خدا را دوست داریم، اما حب اهل بیت را نداریم این‌ها هر دو با هم هستند.
حجت الاسلام حکمتی نیک بیان داشت: پنجمین عامل دلمردگی این است که ادعا می‌کنیم دشمن شیطان هستیم، اما در مقام عمل دنبال رو شیطان هستیم باید در مقابل شیطان ایستادگی کنیم صرف گفتن کفایت نمی‌کند.
وی گفت:ششمین عامل دلمردگی این است که ما مردم ادعا می‌کنیم دنیا طلب نیستیم، اما همه دور آن جمع شده ایم و بر روی مال دنیا اختلاف و درگیری داریم.
وی با دعوت به تقوای الهی و دوری از گناه گفت: در تامین معیشت اهل حلال و حرام باشیم برای آن زحمت کشیده باشیم نتیجه آن حیات پاک و فرزندان صالح خواهد بود.
امام جمعه موقت یاسوج افزود: امروز سالروز ولادت حضرت معصومه (س) است، از روز تولد ایشان تا تولد امام رضا (ع) دهه کرامت است که این روز و این دهه را تبریک می‌گوییم، دختر از رحمت‌های الهی است در گذشته و قبل از ظهور اسلام دختران را زنده به گور می‌کردند دختر نعمت و رحمت الهی است از فرزندانمان به ویژه دختران بیشتر مراقبت کنیم.
حکمتی نیک در ادامه با اشاره به ۲۱ اردیبهشت سالروز فتوای حرام اعلام شدن تنباکو و توتون گفت: میرزای شیرازی وقتی دیدند انگلیس و آمریکا چه نقشه‌هایی دارند، فتوایی صادر کرد که این فتوای مهم اثر بسیار زیادی داشت این موضوع نقش ارزشمند مرجعیت را نشان می‌دهد آثار حکیمانه هدایت‌های رهبر انقلاب را در دنیا می‌بینیم، خیزشی که در بیش از ۲۰۰ دانشگاه آمریکا شکل گرفته نشانه منویات و هدایت‌های حکیمانه و ارزشمند رهبر انقلاب است.
وی با اشاره به ۲۶ اردیبهشت سالروز اشغال فلسطین توسط اسرائیل گفت: ۷۶ سال است در سرزمین بیت المقدس جنایت رخ می‌دهد و کودکان زیادی در حال قتل عام شدن هستند، رژیم جعلی اسرائیل حامی منافع آمریکا است به زودی شاهد نابودی این رژیم جعلی خواهیم بود.
امام جمعه موقت یاسوج با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با دست اندرکاران حج گفت: حج امسال حج برائت است یعنی اوج برایت از مشرکین را خواهد بود جبهه استکبار مرتکب بزرگترین جنایت‌ها شده است و نیاز است این برائت در سراسر دنیا اتفاق بیفتد که ان شاالله اتفاق خواهد افتاد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار