سرپرست آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت : رسالت سازمان دانش آموزی تربیت اجتماعی دانش آموزان در تراز انقلاب اسلامی است.
کد خبر: ۱۱۶۷۱۲۳
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۷ 15 May 2024

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، محمد جمالی در جلسه گرامیداشت سالروز تاسیس سازمان دانش آموزی که با حضور معاونین پرورشی و رابطین سازمان دانش آموزی شهرستان‌ها برگزار شد گفت: تربیت دانش‌آموزان برمبنای سند تحول بنیادین آموزش وپرورش در تمامی ساحت‌های تربیتی و در تراز انقلاب اسلامی مهمترین ماموریت دستگاه تعلیم و تربیت است که سازمان دانش‌آموزی یکی از بهترین بستر‌ها برای کمک به تحقق این هدف مهم و تاثیر گذار است.

وی با بیان اینکه سازمان دانش آموزی در تربیت دانش اموزان تراز اول انقلاب اسلامی و ورود آن‌ها به زندگی و عرصه اجتماع ماموریت دارد بیان کرد: سازمان دانش آموزی در راستای مهارت آموزی و آموزش رفتار‌های کلامی و غیرکلامی نقش مهمی دارد که باید با برنامه ریزی در این راستا گام‌های اساسی بردارد.

جمالی بر استعدادیابی دانش آموزان در عرصه‌های مختلف تاکید کرد وگفت: دانش آموزان مصادیق واقعی گنج پنهان هستند که اگر به درستی برای تربیت و آموزش آنان برنامه ریزی شود به سرمایه‌های بی‌بدیل برای کشور تبدیل خواهند شد.

سرپرست آموزش و پرورش استان کهگیلویه وبویراحمد از معاونین پرورشی و رابطین سازمان دانش آموزی خواست با بسیج دانش آموزی و فرهنگیان سپاه فتح استان همکاری و هم افزایی داشته باشند.

سید نظام مرادی رئیس سازمان دانش آموزی آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد نیزگفت: ۳۳ هزار دانش آموز درسازمان دانش آموزی عضویت دارند که هزار و ۲۰۰ مربی پیشتاز کار آموزش آنان را برعهده دارند.

وی ادامه داد: ۷ هزار دانش اموز خبرنگار خبرگزاری دانش آموزی پانا نیز در استان مشغول فعالیت هستند و اقدامات مدارس خود را رسانه‌ای می‌کنند.

مرادی گفت: سازمان دانش آموزی دنبال این است که دانش آموزان را کنشگر و مطالبه گر تربیت کند تا بتوانند در جامعه به خوبی نقش خویش را ایفا کنند.

در پایان این نشست از دانش اموزان فعال خبرگزاری پانا تجلیل شد

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار