خدمات ماندگار شهید جمهور در سرزمین برف و آفتاب

آیت الله رئیسی شهید راه خدمت در دوران مسئولیت به عنوان رئیس قوه مجریه دوبار به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد که آثار این سفر‌ها ماندگار است.
کد خبر: ۱۱۶۸۳۵۲
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۵۱ 24 May 2024

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از خبرگزاری تسنیم ، دولت سیزدهم با شعار «دولت مردمی، ایران قوی» کار خود را آغاز کرد و از همان ابتدا رئیس دولت رابطه خود را با مردم به گونه‌ای تعریف کرد که در دل و جان مردم نشست و عنوان رئیس جمهور مردمی را برای خود در بین ملت قهرمان، انقلابی و قدردان ایران اسلامی به یادگار گذاشت.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی در دوران کوتاه مسئولیت در جایگاه رئیس قوه مجریه، دو سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد داشت که ضمن دیدار‌های مختلف مردمی، تصمیات مهمی در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و ... با کمک کارشناسان امر اتخاذ شد.

در دو سال اخیر با همت و حمیت دولت سیزدهم اقدامات بزرگی انجام شد و پروژه‌های عمرانی همچون جاده ملی پاناوه به دهدشت، سد چمشیر و همچنین طرح‌های اقتصادی از جمله پتروشیمی گچساران و کارخانه قند یاسوج تعیین تکلیف و افتتاح شدند.

با وجود شرایط اقتصادی خاص حاکم بر جهان، خاصه ایران اسلامی به دلیل تحریم‌های ظالمانه پروژه‌های بزرگ و کوچ عمرانی و طرح‌های اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد در دولت سیزدهم جان تازه‌ای گرفتند تا جایی که باید گفت این استان به یک کارگاه عمرانی تبدیل شده است.

در سفر اول آیت الله رئیسی به کهگیلویه و بویراحمد هفت هزار میلیارد تومان و در سفردور دوم ۱۳ هزار میلیارد تومان برای عمران و آبادی این دیار اختصاص یافت که با تزریق به پروژه‌های عمرانی و طرح‌های اقتصادی کاهش بیکاری و افزایش رفاه نسبی مردم با ایجاد زیرساخت‌ها در بخش‌های مختلف را شاهد هستیم.

در سفر دور دوم رئیس جمهوری و‌برخی از اعضای هیئت دولت به کهگیلویه و بویراحمد با نگاه خاص رییس دولت، ۱۰ هزار میلیارد تومان برای افزایش سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف اقتصادی این استان اختصاص یافت که رهاورد آن تسریع در روند طرح‌های اقتصادی متوسط و خرد در بخش‌های مختلف از جمله، کشاورزی، گردشگری، خدمات، صنعت و ... بوده است.

در این مدت طرح‌های بزرگ اقتصادی همچون پتروشیمی دهدشت از روند لاک‌پشتی خارج و عملیات اجرایی با شدت بیشتری ادامه پیدا کرد و طرح‌های بزرگی همچون میدان گازی مختار و مینی‌پالایشگاه گچساران، سد سقاوه مارگون، جاده خاص سی‌سخت و ... کلنگ‌زنی شد.

مردم کهگیلویه و بویراحمد که به قدرشناسی معروف هستند این روز‌ها حال و روز خوشی ندارند و در سوگ شهید جمهور خود خیمه عزا برپا کرده‌اند تا گوشه‌ای از خدمات ماندگار آیت الله رئیسی در این دیار را جبران کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار