همزمان با ایام دهه کرامت و با تلاش ستاد دیه در کهگیلویه و بویراحمد، کمک خیران، شکات و شورای‌های حل اختلاف ۳۲ محکوم مالی و جرائم غیرعمد از زندان آزاد شدند.
کد خبر: ۱۱۶۸۵۶۰
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۴۲ 26 May 2024

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان‌های استان علی عباس فلاحتی مطلق مدیرعامل نمایندگی ستاد دیه استان با بیان این خبر افزود: همزمان با دهه کرامت با تلاش مددکاران، شورای حل اختلاف ستاد دیه همکاری و همراهی شکات و تعامل خوب و مطلوب قضات تعداد ۳۲ زندانی شامل یک زن و مابقی مرد از زندان‌های کهگیلویه وبویراحد آزاد و به کانون خانواده خود بازگشتند.

وی عنوان کرد: زندانیان جرائم غیر عمد بزهکار نیستند بلکه افرادی هستند که بر اثر نداری و یا محکومیت‌های مالی غیر عمد در مؤسسات کیفری استان بسر می‌برند که نیازمند کمک و مساعدت‌های مالی هستند.

علی عباس فلاحتی مطلق گفت: با همکاری مدیریت زندان‌ها و تعامل و حمایت خوب رئیس کل داد گستری و مراجع قضایی سعی شده در مناسبت‌های مختلف تعدادی از زندانیان جرائم غیر عمد را از زندان‌ها آزاد کنیم.

مدیر عامل ستاد دیه استان افزود: همزمان با ایام میلاد حضرت معصومه سلام الله علی‌ها و حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام ۳۲ نفر از زندانیان با بدهی ۱۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از زندان آزاد شدند.

فلاحتی در ادامه تصریح کرد: با وساطت مددکاران و اعضاء شورای حل اختلاف ستاد دیه مبلغ یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از شکات آنان اخذ رضایت شده که مابقی از طریق تسهیلات و وجوه اداره شده ستاد دیه به شکات پرداخت شده است.

وی در ادامه ضمن درخواست و طلب مساعدت از خیران افزود: نیکوکاران می‌توانند برای کمک به اینگونه زندانیان به محل ستاد دیه جنب مصلی امام خمینی (ره) یاسوج و یا وجوهات نقدی خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۵۹۹۰۳۶۳۳۳ بانک ملی به نام ستاد دیه استان واریز نمایند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار