جمعی از کشاورزان شهرستان کهگیلویه نسبت به کمبود مراکز خرید شبانه روزی و صف‌های طولانی برای تحویل محصول زراعی خود (گندم) گلایه‌مند هستند.
کد خبر: ۱۱۷۰۱۷۰
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۵ 08 June 2024

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، ۹ مرکز خرید گندم در استان به مردم خدمت ارائه می‌کنند با این وجود، صف تحویل گندم در شهرستان کهگیلویه به چند کیلومتر هم رسیده و باعث ازدحام و معطلی شبانه روزی رانندگان شده است، خواسته رانندگان افزایش مراکز خرید، باسکول و باجه دریافت گندم است.
خرید تضمینی گندم از پانزدهم اردیبهشت امسال در استان آغاز شده و تا شهریورماه در مناطق سردسیری کهگیلویه و بویراحمد ادامه دارد.
امسال هر کیلوگرم گندم به نرخ ۱۷۵ هزار ریال از بهره برداران استان خریداری می‌شود و بر اساس پیش بینی‌های متولیان حوزه جهاد کشاورزی استان، بر اساس برآورد‌های اولیه پیش بینی می‌شود امسال ۷۴ هزار تن گندم در استان خرید تضمینی شود.
مراکز خرید تضمینی گندم در شهرستان‌های گرمسیری گچساران، چرام، باشت، دهدشت، بهمئی و لنده واقع شده اند و به مردم خدمات ارائه می‌دهند.
سال گذشته، رکورد خرید گندم در استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به همه ادوار شکسته شد، زیرا حدود ۷۴ هزار تن گندم از مردم خریداری شد.
اکنون صف طویل در برخی شهر‌های استان از جمله دهدشت و چرام سبب نگرانی مردم شده است، یکی از کشاورزان گفت: چرا مسئولان در دهدشت و چرام فکری به حال مشکل سیلو‌های گندم نمی‌کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار