مدیرکل تأمین‌اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد : همه اعضای خانواده می‌توانند در قالب طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی تحت پوشش تأمین اجتماعی قرار گیرند و از خدمات این سازمان بهره‌مند شوند.
کد خبر: ۱۱۷۰۶۶۲
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۰ 11 June 2024

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد رسول چراغ سحر با بیان این خبر گفت: گروه هدف این نوع بیمه، تمامی زنان و دختران، دانشجویان، ورزشکاران و فعالان ورزشی، کارفرمایان صنفی و صاحبان مشاغل آزاد هستند.
چراغ سحر در بازدید از شعبه تامین اجتماعی دهدشت افزود: مشمولان این طرح باید در رده سنی بین ۱۸ تا ۵۰ سال و فاقد پوشش بیمه‌ای باشند.
وی گفت: در صورت داشتن بیش از ۵۰ سال سن، چنانچه متقاضیان از سوابق بیمه‌پردازی قبلی برخوردار باشند، معادل سال‌های بیمه‌پردازی به شرط سنی آنان افزوده می‌شود.
چراغ سحر ادامه داد : به عنوان مثال، فردی که ۵۲ سال دارد، اگر دو سال سابقه بیمه داشته باشد، می‌تواند درخواست بیمه دهد. به گفته وی متقاضیانی که دارای ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه نزد سازمان تأمین اجتماعی باشند از اعمال شرط سنی یاد شده معاف هستند.
وی تأمین امنیت اقتصادی به ویژه در دوران میانسالی، سالمندی یا ازکارافتادگی (دریافت مستمری) را از مزایای بیمه برای همه افراد جامعه دانست.
چراغ سحر افزود: چنانچه متقاضی بیمه به تبع همسر یا والدین خود، مستمری بگیر سازمان باشد و یا از خدمات درمانی آن استفاده کند، مانعی برای او ایجاد نمی‌شود و می‌تواند به طور همزمان از مستمری بازنشستگی خود نیز بهره‌مند شود که این امر در تأمین امنیت اقتصادی و افزایش رفاه افراد خانواده مؤثر خواهد بود.
وی گفت: سه نوع نرخ حق‌بیمه شامل ۱۲، ۱۴ و ۱۸ درصد برای مشمولان این طرح تعریف شده است که متقاضی می‌تواند یکی از ان‌ها را انتخاب و نسبه به بیمه پردازی اقدام کند.

مدیرکل تأمین‌اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد افرود: نرخ حق بیمه ۱۲ درصد شامل تعهدات بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی می‌شود، نرخ ۱۴ درصد مزایای بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی را دارد و کامل‌ترین نوع بیمه نیز در نرخ ۱۸ درصد پیش بینی شده ااست که شامل بازنشستگی، از کار افتادگی و برقراری مستمری برای بازماندگان در صورت فوت است.
وی گفت: متقاضیان نیازی به مراجعه به شعب تأمین اجتماعی ندارند و می‌توانند در سامانه غیر حضوری این سازمان به نشانی es.tamin.ir قرارداد بیمه‌ای خود را ثبت کنند..
به گفته وی پرداخت حق بیمه ماهانه نیز از طریق همین سامانه امکان پذیر است و متقاضیان می‌توانند حق بیمه هر ماه را تا دو ماه بعد پرداخت کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار