معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: طبق برآوردهای اولیه حدود یک‌هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی، تجاری و خدماتی در شهرستان مریوان و سایر مناطق زلزله زده بخش شهری و روستایی مریوان دچار آسیب شدند.
کد خبر: ۹۵۵۵۵۶
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۴ 13 April 2021
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویر احمد به نقل ازخبرگزاری فارس از سنندج، شهرام ملکی صبح امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران استان با موضوع رسیدگی به وضعیت مناطق زلزله زده شهرستان مریوان که در محل دفتر معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری برگزار شد، اظهار کرد: با همکاری دستگاههای اجرایی استان و فرمانداری و اعضای مدیریت بحران رسیدگی به مناطق زلزله زده شهرستان مریوان با مدیریت واحد در حال انجام است.
وی خاطرنشان کرد: دستگاهه‌ای اجرایی عضو ستاد مدیریت بحران استان با جمع‌آوری آمار و اطلاعات دقیق اولیه از میزان خسارات مناطق زلزله زده شهری و روستایی شهرستان مریوان هر چه سریعتر نسبت به ارائه خدمات به آسیب‌دیدگان احتمالی اقدامات لازم را به عمل آورند.
وی افزود: بمنظور تسریع در اجرای عملیات ساخت واحدهای مسکونی خسارت دیده نسبت به شروع عملیات اجرایی آواربرداری واحدهای مذکور با هماهنگی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و فرمانداری شهرستان اقدام شود.
ملکی افزود: در بین خانواده‌های خسارت دیده که امکان اسکان در واحدهای مسکونی خود را در سطح روستاهای خشتی‌آباد، قلقه نداشتند چادرهای هلال احمر توزیع شده و طی چند روز اخیر نیز اقلام زیستی و معیشتی توسط هلال احمر و غذای گرم توسط سپاه پاسداران نیز بین روستاهای مذکور توزیع گردیده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان اظهار کرد: بر طبق برآوردهای اولیه حدود یک‌هزار و300 واحد مسکونی، تجاری و خدماتی در شهرستان مریوان و سایر مناطق که در بخش شهری و روستایی دچار آسیب شده که مراتب جهت اخذ کمک های لازم از جمله تامین تسهیلات برای ساخت واحدهای مسکونی توسط مردم به ستاد مدیریت بحران کشور اعلام شده است.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار