رئیس پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد از شناسایی و دستگیری عامل گرداننده کانال تلگرامی همسریابی در شبکه اجتماعی تلگرام خبر داد و بیان داشت: با افرادی که با راه‌اندازی اینگونه کانال‌ها اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کنند، برخورد قانونی خواهد شد.
کد خبر: ۹۵۵۶۴۴
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۸ 13 April 2021
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا سرهنگ روح الله شهبازی پور رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه‌ و بویراحمد در تشریح این خبر گفت: در رصد شبکه‌های اجتماعی مبتنی بر موبایل، کارشناسان این پلیس صفحاتی را در شبکه اجتماعی تلگرام شناسایی کردند که گرداننده آن با تبلیغاتی به عنوان همسریابی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد. شناسایی شد.
این مقام انتظامی افزود: در ادامه روند رسیدگی به پرونده مشخص شد که گرداننده کانال مذکور برای انجام فعالیت خود اقدام به اخذ مبالغی از شهروندان می‌کرد که با انجام اقدامات پلیسی و تخصصی توسط کارشناسان این پلیس در سریع‌ترین زمان ممکن ادمین کانال که پسری جوان بود مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد. 
وی ادامه داد : متهم در بازجویی های انجام شده در ابتدا منکر ارتکاب جرم انتسابی شد ولی در مواجه شدن با مدارک، مستندات و ادله دیجیتال جمع‌آوری شده به جرم خود اعتراف کرد و انگیزه خود را کسب درآمد و منفعت مالی اعلام نمود، در نهایت مستندات تکمیل و پرونده به همراه متهم به مقامات ذی صلاح قانونی ارجاع شد.
این مقام انتظامی با توجه به تبلیغات و فعالیت غیر قانونی کانال‌های همسریابی در فضای مجازی که در اکثر مواقع باعث تحمیل خسارت‌های مالی، کلاهبرداری و اخاذی می‌شود، به شهروندان توصیه کرد: عضویت در این کانال‌ها علاوه بر کلاهبرداری‌های مالی احتمال بروز صدمات روحی و روانی را در پی دارد و لازم است شهروندان به هیچ عنوان فریب اینگونه تبلیغات را نخورند.
رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار