فرمانده انتظامی شهرستان لنده؛
فرمانده انتظامی شهرستان لنده از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای و عامل فروش سکه های تقلبی در این شهرستان خبر داد.
کد خبر: ۹۵۶۷۰۸
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۷ 17 April 2021
 

سرگرد فرزین جمشیدی در بیان جزئیات این خبر اظهار داشت؛ در پی دریافت خبری مبنی بر فروش سکه های تقلبی توسط یک نفر در یک واحد صنفی طلا فروشی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار دارد.

وی افزود:  در بررسی مأموران مشخص شد شخصی به صنوف طلافروشی مراجعه و در ازای خرید مقدار ۵۲ گرم طلا از واحد طلافروشی تعداد ۱۴ عدد سکه بهار آزادی تقلبی تحویل مالک طلافروشی داده است.

جمشیدی تصریح کرد: ماموران با انجام اقدامات پلیسی گسترده ضمن هماهنگی با مراجع قضایی متهم را در شهرستان کهگیلویه شناسایی و دستگیر کردند.

وی بیان داشت: متهم در بازجویی های اولیه اعتراف کرد که سکه های تقلبی دارای درصد کمی از طلا بوده و به دلیل عیار پایین عملا ارزش سکه های طلایی ضرب شده توسط بانک مرکزی را ندارد.

فرمانده انتظامی شهرستان لنده با اشاره به اینکه متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی و روانه زندان شد از شهروندان خواست:  با توجه به اینکه افزایش بی رویه قیمت سکه و طلا موجب تمایل شدید افراد به سرمایه گذاری در این حوزه شدند و افراد سودجو با بهرگیری از این وضعیت به دنبال ضرب سکه‌های طلای تقلبی بوده که ارزش ریالی آن تا ۵۰ درصد کمتر از حوزه‌های اصلی بوده لذا می بایست شهروندان عزیز از خرید سکه و طلا از افراد ناشناس و مبادی غیررسمی زدن خودداری نمایند .

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار