کد خبر: ۹۵۶۷۱۹
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۴ 17 April 2021

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، نسرین هاشمی فعال رسانه ای طی یادداشتی آورده است: رسانه ها مهمترین حلقه ارتباطی میان مسئولان و مردم هستند ضمن اینکه با هوشیاری ، نظارت و انتقادات منصفانه اصحاب رسانه است که جلوی تک روی ها و اشتباهات گرفته می شود.

شهرستان چرام یکی از تاریخی ترین مناطق استان در عرصه رسانه خصوصا در خصوص بیان مهمترین عملکردهای مدیران مدتی است کم فروغ است به گونه ای که کمترین خبرهای اعلامی از عملکرد دولت تدبیر و امید در رسانه های محلی و ملی به چشم می خورد.

بدون تردید موضوع ارتباطات واژه و زبان است، اوایل قرن بیستم زمانی که رسانه‌های ارتباط جمعی گسترش پیدا کرد، ظرفیت توجیهی و انتقالی مفاهیمی مانند جهان سوم به شدت افزایش یافت.

تاثیر روز افزون رسانه‌های جمعی در توسعه و قابلیت تغییر افراد و جامعه در حوزه‌های روانشناسی، علوم سیاسی، جامعه شناسی و سایر حوزه‌ها مشهود بوده و بر جهانیان پوشیده نیست.

جهانی که امروزه ما در آن زندگی می‌کنیم را جهان ارتباطات نام داده‌اند و پرواضح است که کشورهای در حال توسعه و کشورهای توسعه نیافته برای رسیدن به توسعه و استانداردهای مختلف در همه حوزه‌ها از علم ارتباطات و وسایل ارتباط جمعی استفاده می‌کنند.

در این راستا، آشنایی افکار عمومی با نوآوری‌های جدید و مفاهیم مورد نیاز توسعه در سایه وسایل ارتباط جمعی با پوشش وسیع مخاطبان می‌تواند تاثیرگذار باشد، بنابراین اطلاع‌رسانی صحیح و متناسب با مخاطبان در جهت ایجاد ارتباط مؤثر و تغییر نگرش و رفتار آنان در هر زمینه‌ای در جهت پیشبرد توسعه جامعه شهری لازم و ضروری است.

اهمیت و تاثیر نقش رسانه بارها مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته است و امروز تأثیر رسانه‌‌ها و تلویزیون‌ها و هنرها و این شبکه‌‌های عظیم اطلاع‌‌رسانی اینترنتی از سلاح و از موشک و از بمب اتم بیشتر است.

نگین سبز جنوب کشور در سایه بی‌تدبیری برخی مسئولان رو به فرسایش است و این مصداق بارز سخنی است که هر حادثه وقتی در چهار دیواری سکوت و بی‌اعتنایی و غفلت قرار بگیرد، خواهد مرد و فراموش خواهد شد.

این روزها که نه، متاسفانه مدت زمان زیادی است که فضای بدی بر شهرستان چرام حاکم شده و آن تقابل رسانه و مسئولان است که این روزها شدت آن افزایش یافته به گونه‌ای که برخی مدیران چرامی رسانه را دشمن شماره یک خود می‌دانند باید در پاسخ به افکار این دسته از مدیران باید گفت رسانه در کنار شما بوده و برکنار از شما نیست.

فرمانداری که روابط عمومی ندارد

وقتی فرمانداری چرام که مادر ادارات حساب می شود فاقد نیروی روابط عمومی که به نوعی ستون هر اداره ای به شمار می رود است چه انتظاری می توان از دیگر دستگاه ها داشت.اینکه فرمانداری روابط عمومی ندارد یک مسئله اما اینکه فرماندار محترم چرام هم روابط عمومی خوبی ندارد بر بحران رسانه ای در چرام می افزاید.

جناب فتاحی؛ در حالی سالها از سکان مدیریتی شما در چرام می گذرد تاکنون چند نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان داشته اید؟چرا باید عدم عملکرد دولت تدبیر و امید را در کارنامه خود نداشته باشید؟ اگر فکر می کنید این نقدها شیطنت رسانه ها و مریض بودن خبرنگاران است زحمتی کشیده صفحه گوشی خود را نگاه کنید و تماس های بی پاسخ ما را ببینید،حتی به اشخاص نزدیکتان پیام فرستادیم که جواب ما را بدهید، این چه وضع شنیدن و پاسخ ندادن است؟ شرح وظایف شما به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان چرام تغییر کرده است؟

مصداق واقعی دیکتاتوری

شهر چرام دچار مشکل شده، تنش های استرس زا که خیمه بر روح و روان مردم زده برای مقابله با این آسیب ها و آفت ها چه کاری انجام داده اید؟اگر انجام داده اید و ما نمی دانیم چرا اطلاع رسانی نمی کنید؟اما به محض آنکه خبری در انتقاد از شما روی سایت می رود شروع به تقابل و پاسخگویی می کنید.بهتر نیست از حاشیه ها به دور باشید و دستگاه های فرهنگی و امنیتی را بسیج برای مدیریت و بحران شهرستان کنید؟اگر خودتان حاضر به پاسخ گویی نیستید چرا اجازه مصاحبه به مسئولان را نمی دهید؟

عمل به کار برآید به سخندانی نیست

گریز نمی زنیم به اینکه تکریم و معارفه مدیران و سفر مسئولان به این شهرستان در سکوت خبری شکل می گیرد.به شما پیشنهاد می دهیم مشاورین خود را تغییر دهید،چنین وضعیتی را سامان داده تا هم خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران انتشار و هم نقاط ضعف افراد مسئول گوشزد شده و منتشر شوند.

عدم ارتباط شما با رسانه ها و اطلاع رسانی باعث شده مردم فکر کنند و البته اینگونه به نظر بیاید که بی خیال چرام شده اید و امور را به حال خود رها کرده اید.شما بارها از رسانه ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی یاد کردید از شما سپاسگزاریم اما آقای فرماندار به عمل کار برآید به سخندانی نیست.

رسانه‌ها به عنوان اصل چهارم دموکراسی محسوب می‌شوند و این یک شعار نیست، خواه دستگاه‌های اجرائی این اصل را بپذیرند خواه نپذیرند و در حصاری که به دور خود کشیده‌اند باقی بمانند، اصحاب رسانه این شهرستان گرچه در بایکوت خبری به سرمی‌برند ولی در سکوت خبری نخواهند ماند و در راستای رسالت خود در جهت موازین قانون مطبوعات عملکرد مدیران را نقد کرده و در اختیار عموم قرار خواهند داد چرا که مدیریت ظاهری شیک با محتوای پیک نیست.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار