کارگران کارخانه قند یاسوج از تغییر کامل مالکیت واحد تولیدی خبر می‌دهند و امیدوارند که کارفرمای جدید بتواند این کارخانه را به اهلش واگذار کند.
کد خبر: ۹۵۷۲۰۲
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰ 19 April 2021
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، منابع کارگری در کارخانه قند یاسوج در استان کهکیلویه و بویراحمد به خبرنگار ایلنا گفتند: بعد از ابطال پرونده واگذاری غیرقانونی این واحد تولیدی به بخش خصوصی، این کارخانه به یکی از بانک‌های سهامدار واگذار شده و قرار است به بخش خصوصی دیگری واگذار شود.
کارگران این کارخانه گفتند: پیش از این کارخانه‌ای که ارزش واقعی آن طبق نظر کارشناسان بیش از یک هزار میلیارد تومان تخمین زده‌ شده بود تنها به قیمت ۹۰ میلیارد تومان به یک بخش خصوصی غیر متعهد واگذار شده بود که با نارضایتی کارگران و ورود قوه قضائیه، سریعا بخش خصوصی کارخانه خلع ید شد و دوباره کارخانه به مالک قبلی که یکی از بانک‌هاست، واگذار شد.
به گفته کارگران قند یاسوج؛ نداشتن توان مالی و مدیریت خریدار قبلی، موجب خسارت زیادی به کارگران کارخانه و در نهایت اهالی منطقه شده است.
به ادعای این کارگران؛ مشکلات کارخانه قند یاسوج زمانی آغاز شد که این واحد صنعتی از دی ماه سال ۹۵ بدون کارشناسی به بخش خصوصی واگذار شد و از آن زمان تاکنون با مشکلات فراوانی روبه‌رو هستیم و طی این مدت برای پیگیری مشکلاتمان پیگیری‌ها و تجمعات متعددی انجام داده‌ایم.
طبق گزارش منابع خبری؛ در حال حاضر حدود ۳۰۰ کارگر قراردادی شاغل در این کارخانه که هم‌اکنون بیکار هستند در تمامی این سال‌ها، منتظر ازسرگیری مجدد فعالیت کارخانه هستند.
 این کارگران در ادامه تصریح کردند: هم‌اکنون مهمترین دغدغه و نگرانی آن‌ها اهلیت داشتن خریدار جدید در اداره این واحد تولیدی است. غالب افرادی که برای خرید این کارخانه پا پیش می‌گذارند، اهلیت کاری ندارند و هدف آنها به جای اشتغال و تولید دست‌درازی به املاک و زمین‌های این شرکت برای سرمایه‌گذاری است.
کارگران این کارخانه با تاکید بر بررسی قرارداد و روند واگذاری قند یاسوج، از نهاد قضایی درخواست کردند بر واگذاری این واحد تولید نظارت کنند تا مبادا کارگران بعد از سال‌ها گرفتاری دوباره درگیر مشکلات مدیریتی کارخانه شوند.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار