معاون عمرانی استاندار از استقرار سه فروند بالگرد در منطقه شاه‌بهرام، شادگان و لار شهرستان باشت برای مهار آتش‌سوزی خبر داد.
کد خبر: ۹۶۴۱۶۶
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰ 16 May 2021
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، طی چند روز گذشته آتش‌سوزی در کوه‌های مناطق "شاه بهرام، شادگان و لار باشت" در مناطق سخت‌گذر این شهرستان آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
  به همین مناسب شب گذشته نشست مدیریت بحران استان به ریاست معاون عمرانی استاندار و با حضور مدیران استانی و شهرستانی و مسئولان شهرستان گچساران آغاز شد تا در خصوص چگونگی مهار آتش تصمیمات لازم اتخاذ شود.
حاجی‌زاده در این نشست با بیان اینکه در وهله اول هماهنگی بین دستگاه‌ها جهت ارسال نیرو و امکانات اهمیت دارد بیان کرد: در بحران‌ها بدون هماهنگی بین بخشی و‌ کمک همه دستگاه‌ها امکان مهار بحران کم هست بنابراین می‌طلبد همه در چنین مواقعی کمک کنند.
وی افزود: خوشبختانه استاندار استان مرتب پیگیر موضوع هستند و با دستور دکتر کلانتری سه بالگرد برای مهار آتش سوزی مستقر شد.
معاون عمرانی استانداری تاکید کرد: آن چیزی که بضاعت استان بوده در میدان حاضر است اما درهم تنیدگی درختان و وزش شدید باد و خشکسالی و خشکی درختان بر شدت آتش‌سوزی می‌افزاید.
وی بیان کرد: هماهنگی‌های لازم جهت ارسال نیرو ‌و امکانات صورت گرفته است .
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: با حمایت های کلانتری و پیگیری‌های وی از فردا صبح نیروها مجددا برای مهار آتش توسط سه بالگرد هلی برن می‌شوند.
حاجی زاده همچنین در این نشست از زحمات مردم ،تیپ ۴۸ فتح سپاه،سازمان های مردم نهاد، اعضای مدیریت بحران استان،فرمانداران ، شهرداران، اعضای ستاد بحران شهرستان های باشت ،گچساران  وچرام، ادارات کل منابع طبیعی،هلال احمر، محیط زیست، جهاد کشاورزی، دانشگاه علوم پزشکی ،نیروی انتظامی ،دادستانی باشت ،صدا و سیما و اصحاب رسانه تقدیر و تشکر کرد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار