گزارش سفر معاون اقتصادی رئیس جمهور به هرمزگان
رضایی : سیاست ما در دولت برای حمل کالا این است که حمل و نقل را یکسره کنیم؛بسیاری از کانتینرهایی که در گمرک معطل می مانند اجاره ای هستند و ما باید به ازای انها دلار پرداخت کنیم.
کد خبر: ۱۰۱۱۶۳۱
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۸ 25 November 2021

به گزارش خبرنگار تابناک از بندرعباس معاون اقتصادی رئیس جمهور شب گذشته بدون تشریفات ویژه وارد بندرعباس شد و صبح امروز نیز با همراهی مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان، جهت بازدید از طرح های مختلف اقتصادی و بندرس راهی بندر شهید رجایی بندرعباس شد.

محسن رضایی در بدو ورود به بندر شهید رجایی با حضور در اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از طرح توسعه مجتمع بندری شهید رجایی بندرعباس بازدید کرد.
معاون اقتصادی رئیس جمهور در  ادامه با حضور در گلزار شهدای گمنام واقع در بندر شهید رجایی بندرعباس با آرمان های شهدای ۸ سال دفاع مقدس تجدید بیعت کرد.
تاخیر در ترخیص کالا ۱ درصد قیمت را افزایش می دهد
دکتر محسن رضایی همچنین در حاشیه بازدید از بندر شهید رجایی در جمع خبرنگاران اظهارداشت : سیاست ما در دولت برای حمل کالا این است که حمل و نقل را یکسره کنیم؛بسیاری از کانتینرهایی که در گمرک معطل می مانند اجاره ای هستند و ما باید به ازای انها دلار پرداخت کنیم.

وی افزود: معطل ماندن برخی از کالاها در گمرک موجب می شود که یک درصد به قیمت تمام شده کالاها اضافه می‌کند و همین امر نیز یکی عوامل تورم و گرانی کالا است لذا هر چه حمل و ترخیص کالا روان تر شود تورم نیز کاهش می یابد.
رضایی بیان کرد: در مسئله بورس وزارت اقتصاد مسئول شده است برای سهامداران خرد کانونی تشکیل دهد که اینها هم بتوانند در مدیریت بورس موثر باشند چرا که اکثر سهامداران بورس سهامداران خرد هستند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور تاکید کرد: بورس را به صورت دستوری نمی توان اداره کرد؛دخالت دستوری دولت ممکن است در یک مقطعي بورس را درست کند لذا در این امر هم قرار شده است برخی عوامل موثر در بورس مانند بازار گردان ها و یا در دامنه نوسانات اصلاحاتی انجام شود که موجب بهتر شدن اوضاع می شود.

تاخیر در ترخیص کالا ۱ درصد قیمت را افزایش می دهد / سهامداران خرد در مدیریت بورس سهیم می شوند

تقویت کارآفرینان، عقب ماندگی تاریخی را رفع می کند

معاون اقتصادی رئیس جمهور در نشست شورای گفتگوی دولت و  بخش خصوصی استان هرمزگان ضمن تبریک هفته بسیج اظهارداشت : فعالان اقتصادی و کارآفرینان بسیجیان امروز جنگ اقتصادی هستند و از این حیث کارها و فعالیت های آنها برای کشور بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: دشمنان از ابتدای انقلاب تلاش کرده اند تا با زور یا تحریم جلوی پیشرفت ایران نوظهور را در منطقه بگیرند و مانع شکل گیری یک ایران قدرتمند و پیشرفته شوند و برای این امر جنگ ها و ترور ها و موانعی درست کرده اند.

دکتر رضایی بیان کرد: در ۴۰ سال گذشته ملت ایران انصافا کارنامه بسیار خوبی از خود بر جای گذاشته است و با دست خالی امنیت و اقتدار را در کشور شکل داد و امروز نیز آماده یک جهش بزرگ اقتصادی است.
 
معاون اقتصادی رئیس جمهور تصریح کرد: بسیجی ها، رزمندگان و مدافعان کشور در جنگ بزرگ اقتصادی کارآفرینان هستند که پیشران جهش بزرگ اقتصادی نیز می باشند.

وی ادامه داد: امروز فرصت خوبی در کشور وجود دارد ما از نظام قدرتمند، رهبری فرزانه، ملتی بزرگ و بسیج ملی برخوردار هستیم و نیاز داریم با یک عزم و اراده ملی امور را پیش ببریم که البته این امر باید از دولت و دولتی ها شروع شود و همه قوا باید دست به دست هم دهند تا خیزش و جهاد آرمانی صورت گیرد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور اظهارداشت : دولت توجه جدی به تقویت کارآفرینان و فعالان اقتصادی دارد چرا که این توجه برای مردم آسایش به همراه دارد و عقب ماندگی تاریخی ایران را در بحث اقتصاد رفع می کند و باعث می شود ایران اسلامی جایگاه واقعی خود را در اقتصاد بین الملل به دست بیاورد.
دکتر رضایی بیان کرد: یک سری از مشکلات فعالان اقتصادی مربوط به اصلاح آیین نامه ها است و ما این مطالب را یادداشت کردیم و بر اساس قانون آنها را دنبال خواهیم کرد.

وی افزود: برای توسعه استان هرمزگان نیاز به یک طرح و برنامه داریم که نیاز است با تلاش استاندار و همه فعالان اقتصادی طرح توسعه استان تدوین شود هر چند که این طرح قبلا هم وجود داشته است اما نیاز به بازنگری در طرح گذشته و تمرکز بخشی به آن است.

معاون اقتصادی رئیس جمهور تصریح کرد: تمام بخش ها در استان هرمزگان باید در طرح توسعه دیده شود و به صادرات در حوزه ملی و استانی نیز نگاه ویژه ای وجود داشته باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بخشی از تورم کشور مربوط به حمل و نقل کالاهای ها است و تاخیر در ترخیص حدودا یک درصد به قیمت تمام شده محصول افزایش می دهد که باید در این امر هم سرعت کار بالا رود.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار