بیش از همه این روزها از مدیریت در آموزش و پرورش استان می‌شنویم و هر روز نام یک فرد برای مدیریت این مجموعه به گوش می رسد.
کد خبر: ۱۰۲۳۰۸۰
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۴ 18 January 2022
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، فارس نوشت : چند ماهی از استقرار دولت سیزدهم در کشور و به تبع در استان کهگیلویه و بویراحمد می‌گذرد و یکی از چالش‌های بزرگ در استان بحث تعیین مدیران برخی ادارات و دستگاه‌هاست.
از شواهد این گونه پیداست و خیلی‌ها نیز معتقدند مدیریت ادارات استان سهمیه‌بندی شده و هرکدام به فرد و یا مجموعه‌ای واگذار گردیده است که به خوب و یا بد آن کار نداریم چرا که روند این گونه شده است!.
اما در این بین بیش از همه این روزها از مدیریت در آموزش و پرورش استان می‌شنویم و هر روز نام یک فرد برای مدیریت این مجموعه به گوش می رسد.
افرادی که گاه نام آنها موجب تعجب حتی غیر سیاسیون و مردم کوچه و بازار هم شده و این نام‌ها قرابتی با دولت سیزدهم و مشی دولت مردمی آیت الله رئیسی ندارد و اصولا برخی نام‌ها دولت و گفتمان رئیسی را قبول ندارند.
با این همه باید خطاب به استاندار محترم و نمایندگان مجلس که همه در دایره جریان اصولگرایی تعریف می‌شوند، گفت؛ که در بیرون از مجموعه و جریان رقیب این روزها شاهد موجی از مسرت هستیم که عدم موفقیت و حاشیه‌ها در دولت مردمی را در استان خواستارند.
به یقین؛ آموزش و پرورش بزرگترین دستگاه اجرایی در کشور و استان بوده که هرگونه بازی سیاسی انتخاباتی و تبلیغاتی در آن موجب شکست جامعه خواهد شد.
دستگاهی که به دلیل سهل انگاری و سیاسی کاری طی ۸ سال گذشته در آن موجب بروز آسیب‌های خانمان سوز در کشور شد اکنون با استقرار دولت آیت‌الله رئیسی و نگاه جدید به سند تحول و بدون نگاه به بیرون از مرزها و سند فاجعه‌بار 2030 نیاز به کار بیشتر دارد.
حال با وجود چنین وضعیتی و نیاز به بازسازی دوباره آموزش و پرورش وجود چنین بازی‌ها و دبه‌های سیاسی برای چیدمان یک مدیر جای تعجب و البته تاسف دارد.
استاندار محترم و نمایندگان مجلس می‌بایست آموزش و پرورش را جدا از سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها پنداشته و اجازه ندهند عرصه آموزش و تربیت فرزندان یک استان جولانگاه سیاسی کاری و بازی‌های انتخاباتی، تبلیغاتی شود.
گماشتن یک نیروی دغدغه‌مند از دل آموزش و پرورش از میان نیروهای همفکر با دولت آیت الله رئیسی در استان آنچنان سخت نیست که هم اکنون کل استان درگیر حاشیه های تعیین یک مدیر شده است.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار