حضور یک روزه رئیس مجلس در استان
رئیس مجلس شورای اسلامی در حالی صبح فردا برای نظارت میدانی از استان کهگیلویه و بویراحمد به این استان سفر می‌کند که از هفته های گذشته در جلسات متعدد مهم ترین مسائل و مطالبات مردم استان با حضور تعدادی از وزرا، استاندار، مجمع نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد و معاون نظارت قوه مقننه بررسی شده است.
کد خبر: ۱۰۵۴۵۳۰
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۹ 04 July 2022

حدود 40 روز پیش زمزمه سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد و حتی تیم نظارتی وی به استان سفر کرد اما این سفر نهایتا به فردا 14 تیر ماه موکول شد . در پی قطعی شدن این سفر خانه ملت اهداف این سفر را تشریح کرد .
به گزارش تابناک کهگیلویه و وبویراحمد ، دکتر محمدباقر قالیباف صبح فردا در یک سفر نظارتی در راس یک هیئت پارلمانی- نظارتی به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر می‌کند؛ مهم ترین هدف این سفر نظارت بر اجرای مصوبات قانونی برای این استان و بررسی میزان پیشرفت پروژه های اصلی کهگیلویه و بویراحمد و اتخاذ تصمیمات لازم برای تسریع در اجرای برخی طرح های اصلی استان است. 
درباره این نظارت میدانی از حدود 40 روز پیش، تیم نظارتی مجلس به سرپرستی پژمان پشمچی زاده معاون نظارت مجلس شورای اسلامی به کهگیلویه و بویراحمد سفر کرده بود و در گفت و گو با مقامات ارشد اجرایی استان، آخرین وضعیت پیشرفت پروژه های اصلی، مطالبات اساسی مردم و نیز میزان تحقق احکام قانونی و قوانین بودجه و برنامه توسعه 5 ساله در این استان مورد بررسی دقیق قرار گرفته و براساس این سفر شبکه ای از مسائل این استان پرظرفیت اما کم برخوردار تدوین شد. 
همچنین طی هفته های اخیر وزرای نفت، نیرو، راه و شهرسازی و بهداشت و درمان و نیز مجمع نمایندگان استان نیز در جلسات جداگانه با رئیس مجلس به بیان گزارشی از آخرین وضعیت مسائل استان در حوزه های تخصصی خود و میزان پیشرفت پروژه های اصلی و راهکار حل موانع اتمام طرح های نیمه تمام پرداخته اند. 
از جمله مهم ترین طرح های استان، اتمام مسیر پاتاوه به دهدشت است که بخشی از کریدور شمال-جنوب بوده و تا خلیج فارس ادامه دارد و اتمام آن می تواند حجم قابل توجهی از بارهای ترانزیتی را از مسیر استان های اصفهان ، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد به بنادر جنوبی کشور منتقل کند که علاوه بر تسهیل در حمل و نقل جاده‌ای کشور، انتفاع آن شامل مردم استان نیز خواهد شد.
سد مخزنی تنگ سرخ و نیز طرح انتقال آب شهرستان های دهدشت و چرام و نیز پروژه های نیروگاهی برای تولید برق و پیگیری اتمام برخی طرح های پتروشیمی در گچساران از جمله مهم ترین موضوعاتی است که در جلسات متعدد کارشناسی و نظارتی توسط مجلس شورای اسلامی پیگیری شده تا در یک زمان بندی معقول و متناسب، مردم کهگیلویه و بویراحمد از مزایای این طرح ها که با سرمایه گذاری هنگفتی  درحال احداث هستند، بهرمند شوند.
رئیس مجلس شورای اسلامی در این سفر نظارت میدانی که نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد و روسای کمیسیون های عمران، صنایع و معادن، کشاورزی و انرژی نیز وی را همراهی خواهند کرد، با حضور در برخی مناطق استان از تعدادی پروژه های نیمه تمام و درحال احداث و نیز تعدادی از طرح های اشتغالزایی و توانمند سازی زنان بازدید می کند و در نهایت در جلسه جمع بندی سفر که عصر فردا برگزار می شود، برای تسریع در احداث یا اتمام برخی پروژه های اصلی استان کهگیلویه و بویراحمد تصمیم گیری خواهد شد.
حواشی پیش از سفر!
یکی از نکات مهم در این خصوص مربوط به پروژه های مهم مورد توجه رئیس مجلس است که گفته می شود سد آبریز در کهگیلویه جزء پروژه های مهم و مورد بررسی نخواهد بود ! این در حالی است که اصلی ترین و مهمترین درخواست مردم چهار شهرستان حوزه انتخابیه کهگیلویه ، سد آبریز است .
گفته می شود ترس از حواشی باعث شده است که برنامه ریزان اجازه حضور خبرنگاران مستقل در این سفر را ندهند و تلاش دارند خبرها مدیریت شده منتشر شود و حتی گفته می شود در حوزه گچساران قرار است سفر هوایی با بالگرد انجام شود و به دلیل ترس از حواشی مربوط به رد اعتبارنامه تاجگردون ، مسئولان استانداری را به این نتیجه رسانده که سفر قالیباف را از دید خبرنگاران مستقل عملا مخفی کنند !
نکته دیگر اینکه گفته می شود در واقع این سفر با دعوت و پیگیری های مهدی روشنفکر انجام می شود اما برخی بر این اعتقاد هستند که با توجه به بی موقع بودن سفر به لحاظ عدم داشتن منافع خاصی برای استان ، بیشتر برای کمک به بهبود وجهه ضعیف نمایندگان در میان مردم صورت می گیرد .
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار