نماینده ولی فقیه درکهگیلویه و بویراحمد گفت: در فضایی که امروز دشمن به جمهوری اسلامی فشار وارد میکند و سعی بر تحلیل تفکر اسلامی دارد، طرح " حامیم" یک اقدام ارزشمند است و ما باید نیروهای شایسته را تحت آموزش قرار دهیم و آن ها را به نیروی توانمند انقلابی تبدیل کنیم.
کد خبر: ۱۰۵۹۹۷۸
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۴ 03 August 2022

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد، نماینده ولی فقیه درکهگیلویه و بویراحمد گفت: در فضایی که امروز دشمن به جمهوری اسلامی فشار وارد میکند و سعی بر تحلیل تفکر اسلامی دارد، طرح " حامیم" یک اقدام ارزشمند است و ما باید نیروهای شایسته را تحت آموزش قرار دهیم و آن ها را به نیروی توانمند انقلابی تبدیل کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی در نشست هماهنگی اجرای طرح کشوری حامیم، اذعان داشت: رویکرد نظام جمهوری اسلامی سازماندهی و توانمند سازی نیروهای انقلابی است.

وی تصریح کرد: دانشگاهی که در درون جمهوری اسلامی ایران است خط مشی آن و جریان آن باید به شکلی مدیریت شود که محل تولید نیروهای ولایی، انقلابی و مذهبی باشد.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی افزود: معضلات موجود در دانشگاه های ما باید بررسی شوند. دانشگاه محل رشد و تعالی اخلاقی، معنوی و علمی انسان است و باید شان و منزلت آن حفظ شود.

وی تاکید کرد: این طرح قابل تحسین است و از همه مسئولان میخواهیم از این طرح حمایت کنند تا انسان هایی با تفکر انقلابی و توانمند در جامعه پرورش یابند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز در این نشست گفت: در این دولت که با شعار احیای شعاعر اسلامی و اسلامی کردن دانشگاه ها شروع کرده است انتظار همه ما این است که از قشر مومن و مسلمان دانشگاه حمایت کنیم و دانشگاه را که یکی از رسالت های آن رسالت فرهنگی است به سمتی ببریم که جوانایی مومن، متدین و متعد تحویل جامعه بدهیم.

دکتر محمد غلام نژاد ادامه داد: در همین راستا در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با برگزاری همایش های گسترده ای چون طرح ضیافت، کارگاه های جهاد تبیین، اردوهای فرهنگی و جهادی بر آن بودیم تا در این راه گام برداریم.

وی تاکید کرد: یکی از دغدغه های ما در حوزه فرهنگ است و علیرغم مسائل و مشکلات زیادی که داریم مسائل فرهنگی از اولویت های ما می باشد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و دبیر این طرح گفت: طرح کشوری حامیم با هدف جذب نیروهایی از میان نخبگان دانشگاهی به ویژه دانشجویان فعال و انقلابی از تاریخ 22 مردادماه به مدت یک هفته برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین مسعود داستار تصریح کرد: در این هفته یک دوره آموزشی و مهارت افزایی بربر مبنای تمدن سازی اسلام و انقلاب است که در این دوره کارگاه هایی نیز در راستای جریان شناسی فکری، جهاد تبیین، فن بیان و ...نیز برای شرکت کنندگان برگزار خواهد شد.

دبیر طرح حامیم اظهار کرد: در این دوره آموزشی دانشجویان در جریان دستاوردهای انقلاب قرار خواهند گرفت تا عظمت راه طی شده را ببینند، چشم اندازه هایی را که برای آینده داریم را درک کنند و نسبت به آنها متعهد باشند و احساس مسئولیت نموده و در عرصه های مختلف برای حمایت از آزمان های انقلاب ایفای نقش کنند.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ضمن تقدیر و تشکر از دفاتر مقام معظم رهبری در راستای مدیریت این طرح، گفت: دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز در این طرح همواره پیشگام بوده و حمایت های لازم در راستای اجرای طرح را با دفتر نهام مقام معظم رهبری در دانشگاه داشته که امید است بتوانیم با اجرای این طرح گام های بلندی در راستای اهداف عالیه نظام و انقلاب برداریم.

طرح حامیم قرار است از 22 مرداد به مدت یک هفته به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه یاسوج در استان برگزار شود.

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار