استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص دخالت نمایندگان در انتصابات که مورد پرسش دانشجویان بود، تاکید کرد: اظهارنظر نمایندگان در انتصابات در همه استان‌هاست و تنها مختص کهگیلویه و بویراحمد نبوده اما در استان ما مشورت ها در این خصوص بیشتر است.
کد خبر: ۱۰۹۰۷۳۰
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۸ 02 February 2023

سید علی احمدزاده روز چهارشنبه ۱۲ بهمن ماه ۱۴۰۱ در نشست صمیمی و مشترک تشکل‌ها و کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های استان که در دانشگاه آزاد یاسوج برگزار شد ضمن تبریک آغاز دهه فجر و اعیاد مبارک ماه رجب افزود: پیام اصلی انقلاب اسلامی توجه به مبانی فکری، تعالی و رشد معنوی و زندگی توام با امید و آرامش است.

وی اظهارکرد: امروزه شدیدترین هجمه‌های دشمنان علیه انقلاب اسلامی به این دلیل است که نمی‌توانند بپذیرند بشریت در مسیر رشد قرار دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه، دانشگاه محل تحول بوده و قرار است از طریق دانشگاه و حوزه علمیه کشور را به لحاظ بینش و رشد فکری بسازیم، خاطرنشان کرد: دانشگاه علاوه بر اینکه محل آموزش است محل تربیتی و قرار گرفتن در مسیر صحیح جامعه دینی نیز هست.

احمد زاده با اشاره به اینکه یکی از افتخارات انقلاب اسلامی توجه به بانوان و رشد علمی آنها در جامعه بوده که مایه افتخار است، تصریح کرد: اگر قرار است رشد و توسعه‌ای در جامعه صورت گیرد منشا آنها بانوان هستند و این رشد و توسعه به وسیله زنان تحصیل‌کرده و نخبه فراهم شدنی است.

وی برگزاری چنین جلساتی با جامعه دانشگاهی را سازنده و ارزشمند دانست و ادامه داد: آنچه در این جلسه بیان شد از باب دلسوزی بود و تذکرات دانشجویان مسئولان را بیدار و هوشیارتر می‌کند و برخی مواردی که دانشجویان مطرح کردند را باید در عمل مورد استفاده قرار دهیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص دخالت نمایندگان در انتصابات که مورد پرسش دانشجویان بود، تاکید کرد: اظهارنظر نمایندگان در انتصابات در همه استان‌هاست و تنها مختص کهگیلویه و بویراحمد نبوده اما در استان ما مشورت ها در این خصوص بیشتر است.

احمدزاده با بیان اینکه سه نفر از معاونین را خودم انتخاب کردم، تصریح کرد: قسم یاد می‌کنم که نمایندگان در انتخاب معاونانم هیچ دخالتی نداشتند، معاون اقتصادی استاد دانشگاه و دکترای اقتصاد دارد معاون توسعه منابع انسانی که جدیداً منصوب کردیم استاد دانشگاه و دکترای ریاضی دارد و نماینده بویراحمد در انتصاب این افراد نقشی نداشت و انتخاب خودم هستند.

در دستور کار بودن استخدام ۱۰۰ نفر/اعلام آمادگی چینی‌ها برای احداث راه‌آهن «یاسوج-گچساران»

وی اظهار کرد: معاون سیاسی استانداری فرماندار نمونه، جانباز دوران جنگ و فرزند شهرستان کهگیلویه هستند اما حتی آقای موحد از اینکه سید جواد هاشمی را به عنوان معاون سیاسی خودم انتخاب کردم اطلاعی نداشتند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به مطالبه یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه استان فاقد معاون عمرانی است، خاطرنشان کرد: معاون عمرانی استانداری هفته گذشته از استان رفتند.

احمدزاده تصریح کرد: آقای حاجی از نیروهای دولت گذشته بود و روزی که به استان آمدم اولین برنامه‌ام تغییر معاون عمرانی بود اما از میان ۲۰ نفری که از جریانات مختلف به من معرفی کردند هرچه بررسی کردم بهتر از آقای حاجی‌زاده که دکترای آب داشت و با حوزه عمرانی بیگانه نبود برابری و یا برتری نداشتند.

وی در خصوص اینکه بعد از رفتن معاون عمرانی در پی جایگزین هستیم، ادامه داد: از نیروهای استان و حتی بیرون استان افرادی معرفی شدند و اگر گزینه خوبی حتی غیربومی هم باشد برای حوزه عمرانی انتخاب خواهیم کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: البته کسانی هم انتخاب شده اند و در حال طی کردن استعلامات قانونی هستند.

احمدزاده در خصوص انتصاب مدیران تاکید کرد: همه تلاشم را کردم تا از نخبگان استان افرادی را برای پست‌های مدیرکلی انتخاب کنم تا زمینه برای رشد آنها فراهم شود تنها مدیرعامل شرکت برق که به تازگی منصوب شد، غیربومی و از نیروهایی است که می‌تواند به توسعه استان کمک کند.

در دستور کار بودن استخدام ۱۰۰ نفر/اعلام آمادگی چینی‌ها برای احداث راه‌آهن «یاسوج-گچساران»

وی در خصوص میدان دادن به جوانان در پست‌های مدیریتی اظهارکرد: اغلب مدیران جوان و در رنج سنی ۴۰ سال، دارای مدرک فوق‌لیسانس و بالاتر هستند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: برای برخی پست‌ها هم نتوانستیم از جوان‌ها استفاده کنیم و به باتجربه‌ها مسئولیت دادیم که نباید در این خصوص بر من خرده بگیرید.

احمدزاده در خصوص انتخاب مدیران‌ کل تصریح کرد: برخی از مدیرانی که انتخاب کردیم در استان و حتی کشور نخبه هستند از برخی‌ها هم انتظار داشتیم انقلابی کار کنند.

وی اظهارکرد: آنهایی که انتظارات را برآورده نکردند به دنبال تغییر آنها هستیم اما هنوز به گزینه خوبی نرسیدیم چرا که برای مدیرکلی شاخص‌هایی نیاز است و صلاحیت افراد باید بررسی شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص مجوز استخدام ۱۰۰ نفر که به استانداری کهگیلویه و بویراحمد و چند استان دیگر داده شده است، گفت: در جلسه‌ای این موضوع را به آیت الله رئیسی رئیس جمهور پیشنهاد دادیم و مورد موافقت دکتر رئیسی قرار گرفت.

به گفته احمدزاده، ۸۰ نفر از طریق آزمون سراسری انتخاب می‌شوند به نحوی که از دستگاه‌ها می‌خواهیم پست‌های خالی خود را به ما اعلام نمایند.

وی تصریح کرد: پس از اعلام پست های خالی، معاون توسعه منابع انسانی استانداری آنها را مورد بررسی قرار می‌دهد و آگهی‌های لازم منتشر می‌شود بنابراین استخدام این تعداد افراد تشریفات اداری دارد و هیچکس در این زمینه نفوذ نخواهد کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: از میان این ۱۰۰ نفر مجوز جذب ۱۰ نفر از نخبگان استان و افرادی که دارای مدرک دکترا در رشته‌های مورد نیاز دستگاه‌ها اهستند داده شده است.

در دستور کار بودن استخدام ۱۰۰ نفر/اعلام آمادگی چینی‌ها برای احداث راه‌آهن «یاسوج-گچساران»

احمد زاده افزود: همچنین با نظر وزیر کشور اختیار جذب ۱۰ نفر برای پست‌های سیاسی فرمانداری و بخشداری ها داده شده است.

وی عنوان کرد: استخدام این ۱۰۰ نفر حتما قانونمند انجام می‌شود و سپاه، اداره اطلاعات، بازرسی و دیوان محاسبات بر جذب ۱۰۰ نفر نظارت خواهند داشت و براساس قانون باید سهمیه ایثارگران و فرزندان شهدا جذب شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص دخالت در انتصابات دانشگاه علوم پزشکی خاطرنشان کرد: در دانشگاه علوم پزشکی باید افراد متخصص به کار گرفته شوند اما مشکلی که وجود دارد این است که اساتید دانشگاه حاضر نیستند مسئولیت بپذیرند.

احمدزاده تصریح کرد: فردی در دانشگاه علوم پزشکی رفتار مناسبی با دانشجویان و مردم ندارد و این موضوع به من رسیده برای جایگزینی این فرد گزینه‌هایی مدنظر است اما هر کاری می‌کنیم حاضر به پذیرش هیچ پستی نیستند.

وی در خصوص حمایت از کاروان‌های راهیان نور که خواسته دانشجویان بود، ادامه داد: کاروان راهیان نور تاثیرگذاری زیادی دارند و سبب آشنایی دانشجویان و نسل‌ جدید با فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت می‌شوند، لذا به دانشجویان اطمینان می‌دهم که در حد توان از کاروان راهیان نور حمایت خواهم کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص وضعیت محورهای استان گفت: محورهای یاسوج_ اصفهان، یاسوج _شیراز- یاسوج -گچساران ، جاده پاتاوه - دهدشت و یاسوج - اقلید و باغچه جلیل به طرف سادات محورهای اصلی استان هستند که امسال برای بهسازی و تعریض این محورها هر کدام ۱۰۰ میلیارد تومان اختصاص داده شده است.

احمد زاده اظهار کرد: ۱۵۰ میلیارد تومان جهت برطرف کردن پیچ‌های خطرناک و نقاط حادثه‌خیز از محل سفر رئیس جمهور در نظر گرفته شده که طی بازده زمانی سه ساله تخصیص داده می‌شود.

در دستور کار بودن استخدام ۱۰۰ نفر/اعلام آمادگی چینی‌ها برای احداث راه‌آهن «یاسوج-گچساران»

وی در خصوص اتصال استان به شبکه ریلی کشور افزود: در این خصوص با چینی‌ها وارد مذاکره شدیم تا برای احداث راه آهن یاسوج _گچساران به بنادر جنوبی کشور سرمایه‌گذاری کنند که خیلی از کارها پیش رفته است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به آخرین وضعیت پتروشیمی گچساران تصریح کرد: این ابر پروژه مهم در آستانه افتتاح قرار دارد.

احمد زاده خاطرنشان کرد: پتروشیمی گچساران در سفر رئیس جمهور مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی عنوان کرد: پروژه پتروشیمی گچساران خوراک اتیلن پنج پالایشگاه را تامین می‌کند، ضمن اینکه مجوز پتروپالایشگاه گچساران اخذ شده و با رایزنی نماینده شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی پالایشگاهی در منطقه پادوک دهدشت احداث می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت استخراج گاز از مخزن گازی مختار بویراحمد اظهار کرد: قرار است بهره‌برداری از منطقه گاز مختار شروع شود که یک فرصت طلایی برای ایجاد تاسیسات عظیم و ایجاد اشتغال برای استان و شهر یاسوج است.

احمدزاده عنوان کرد: کارهای بزرگی برای استان در حال انجام است و در تلاش برای جذب سرمایه‌گذاری برای کارخانه سیمان و آجر هستیم.

وی درخصوص دغدغه دانشجویان مبنی بر تاخیر در پرداخت وام ازدواج و گلایه مردم در این خصوص اظهارکرد: پرداخت وام ازدواج از محل درآمدهای بانکی است و سال گذشته میزان مصارف نسبت به منابع بانک‌ها ۱۲۰ درصد بود اما روند پرداخت تسهیلات ازدواج متوقف نشده و کماکان ادامه دارد.

در دستور کار بودن استخدام ۱۰۰ نفر/اعلام آمادگی چینی‌ها برای احداث راه‌آهن «یاسوج-گچساران»

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: به زودی اعتبارات تبصره ۱۸ و سایر اعتبارات به استان ابلاغ می‌شود و مجددا وام پرداخت می‌شود.

احمدزاده در خصوص اینکه تا چه زمان استاندار استان خواهد بود، افزود: از جمله استاندارانی بودم که در جلسه هیئت دولت یک رای مخالف نداشتم و آن هم به دلیل کارنامه بود که طی این سال‌ها از خود به جا گذاشتم.

وی ادامه داد: اما اینکه تا کی در این سمت باشم بخشی به خودم و بخشی به دولت برمی‌گردد اما تا زمانی که استاندار باشم همه تلاشم را برای انجام وظایفم انجام خواهم داد و سعی می‌کنم به مناطق مختلف سفر کرده و مشکلات را از نزدیک ببینم و برای رفع آنها اقدام کنم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص نبود برنامه‌های فرهنگی عنوان کرد: در جلسه استانداران با رئیس جمهور به موضوع فرهنگ و لزوم توجه به فرهنگ با توجه به جنگ ترکیبی دشمن اشاره کردم که مورد تایید رئیس جمهور هم قرار گرفت.

احمد زاده تاکید کرد: ما هم از حوزه فرهنگ غافل نشدیم و از ۶۰ میلیارد محل سفر رئیس جمهور اعتبارات وزارت نفت ۴۰ میلیارد برای حوزه فرهنگی اختصاص داده ایم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از دانشگاه ها برای ایجاد یک پروژه مهم در استان کمک خواست و گفت: از دانشگاه‌ها می‌خواهم برای راه اندازی دانشگاه صنعتی در استان به من کمک کنند.

وی در خصوص حضور پیدا نکردن خودش در روز دانشجو اظهار کرد: برای روز دانشجو قرار بود در دانشگاه علوم پزشکی حاضر شوم اما در آخرین دقایق گفتند جلسه کنسل شده اگر می‌دانستم جلسه قرار است کنسل شود در دانشگاه دیگری حاضر می‌شدم.

در دستور کار بودن استخدام ۱۰۰ نفر/اعلام آمادگی چینی‌ها برای احداث راه‌آهن «یاسوج-گچساران»

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: با دانشجو بودن را افتخار می‌دانم و برنامه دارم یک شب در خوابگاه‌های دانشجویی حاضر شوم و به درددل‌های دانشجویان گوش کنم.

احمد زاده بیان کرد: من فرزند همین استان هستم و اگر بتوانم به دانشجویان کمک کنم خاطره خوبی به یادگار خواهیم گذاشت، ضمن اینکه برای برگزاری جلسات دانشجویی اعلام آمادگی می‌کنم.

وی در خصوص مشکلات رفاهی دانشجویان دانشگاه پیام نور ادامه داد: هر کمکی از دستم بر بیاید برای رفع مشکلات رفاهی دانشجویان پیام نور انجام خواهم داد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص مشکل پروازهای فرودگاه یاسوج خاطرنشان کرد: قبل از عید مجوز بین المللی شدن فرودگاه را اخذ کردیم و برای ایجاد زیرساختار مبلغ هشت میلیارد تومان اختصاص دادیم اما یکسری تشریفات نیاز دارد که باید انجام شود.

احمدزاده تصریح کرد: متاسفانه وضعیت جغرافیایی استان، دلیل کاهش پروازهای فرودگاه است که این موضوع را با معاون اول رئیس جمهور در میان گذاشتم و با رایزنی با رئیس سازمان فرودگاه‌های کشور قول دادند که مشکل پروازهای فرودگاه یاسوج بعد از عید حل و پروازها همه روزه برقرار شود.

وی با اشاره به اینکه ۵۳۳ پروژه عمرانی در دهه فجر افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود، ادامه داد: ۱۱۳ مورد از این پروژه‌ها کلنگ‌زنی و با مابقی افتتاحی است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: ۹۵ درصد آنها در همین دولت شروع شده است که با افتتاح برخی از آنها از جمله آب رسانی به لوداب و گازرسانی به دیشموک و قلعه رئیسی روستاهای زیادی از این نعمت بهره‌مند خواهند شد.

احمد زاده تاکید کرد: پروژه‌های دیگری که در استان در حال احداث هستند بیش از دو برابر آمار طرح های افتتاحی و کلنگ زنی در دهه فجر می باشد ضمن اینکه بخش اقتصادی ما در تلاش برای جذب سرمایه‌گذار است.

وی در خصوص دغدغه یکی از دانشجویان در خصوص تپه دمالی منطقه «سروک» اظهارکرد: این قسمت قطعه بندی شده و مردم باید پای کار بیایند تا انشعابات آب، برق و گاز به آنها داده شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به سئوال دانشجویی در خصوص جذب اعتبارات بیان کرد: ۱۰۰ درصد اعتبارات عمرانی سال گذشته اعم از اعتبارات استانی، ملی و سفر رئیس جمهور جذب شده است و هیچ اعتبار اسناد خزانه برگشت نخورد، ضمن اینکه اعتبارات سال ۱۴۰۱ تا پایان تیرماه سال آینده مهلت جذب دارند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار