هشتمین نشست شورای اطلاع رسانی آموزش، و پرورش با حضور مجموعه مدیریتی صدا و سیما
هشتمین نشست شورای اطلاع رسانی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد، با حضور مدیر کل و معاونین آموزش و پرورش و صدا و سیمای استان در اردوگاه شهید بهشتی یاسوج برگزار شد.
کد خبر: ۱۱۰۹۱۱۴
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۸ 08 June 2023

رئوف : همه معاونت ها ملزم به همکاری همه جانبه هستند / عزتخواه : ترجیح می دهم طعمه نهنگ اقیانوس شوم تا بازیچه برکه / موسوی : دنبال جریان سازی و روایت اول هستیم

هشتمین نشست شورای اطلاع رسانی آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد، با حضور مدیر کل و معاونین آموزش و پرورش و صدا و سیمای استان در اردوگاه شهید بهشتی یاسوج برگزار شد.

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد، رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش در این نشست گفت: این هشتمین جلسه شورای اطلاع رسانی آموزش و پرورش در دولت مردمی ایران قوی است چرا که معتقدیم در دولت مردمی باید بیشترین ارتباطات بین مردم مسئولان و رسانه‌ها وجود داشته باشد.
سید، ولی موسوی با اشاره به برگزاری این جلسه با حضور مدیر کل و همه معاونت‌های صدا و سیما افرود: با توجه همکاری، هماهنگی‌ها و تعاملات خوب صورت گرفته، ۲۸ برنامه رادیویی و تلویزیونی در هفته معلم اجرا شد که بی سابقه بوده است.
موسوی ادامه داد: همه معاونین آموزش و پروش در صدا وسیما برنامه داشتند و توانستند تا حدود زیادی حوزه عملکردی خود را به صورت مستقیم برای مردم تشریح کنند.
وی با اشاره لزوم تغییر اساسی در حوزه روابط عمومی افزود: جریان سازی و روایت اول برای مدیریت افکار عمومی یکی از اهداف روابط عمومی آموزش و پرورش است که برای تحقق این موضوع یکی از اقدامات، کمک گرفتن از ظرفیت‌های صدا و سیما با ایجاد زمینه تعامل و همکاری ویژه با این رسانه ملی بوده است.
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شعار مهم روابط عمومی آموزش وپرورش را تحول گرایی، کارآمدی و پاسخگو بودن به جامعه مخاطبان دانست وگفت: تلاش می‌کنیم در روابط عمومی صدای معلمان، دانش آموزان و اولیا باشیم واز جهتی انعکاس دهنده خدمات نظام در عرصه تعلیم وتربیت باشیم.
موسوی در پایان گفت: اطلاع رسانی به موقع وهوشمندانه و سرعت در اطلاع رسانی از جمله اقدامات ما در برنامه ریزی‌های روابط عمومی آموزش و پرورش بوده که تلاش شده برنامه‌ها و عملکرد‌های خبری با سرعت و دقت منتشر شود.

رئوف : همه معاونت ها ملزم به همکاری همه جانبه هستند / عزتخواه : ترجیح می دهم طعمه نهنگ اقیانوس شوم تا بازیچه برکه / موسوی : دنبال جریان سازی و روایت اول هستیم

 ترجیح می دهم طعمه نهنگ اقیانوس شوم تا بازیچه برکه
مدیر کل آموزش و پرورش گفت: هدف از تشکیل این جلسه تقدیر و تشکر ویژه از مدیر کل و مجموعه صدا و سیما است چرا که در هفته معلم کار بسیار بزرگی انجام داد و برنامه‌های خوبی ارایه شد.
حسنعلی عزتخواه افزود: در جشن بزرگی که در اداره کل آموزش و پرپرش وقتی ما مدیران سابق و اسبق را دعوت کردیم، تعدادی از آن‌ها که حضور پیدا کردند، پیشنهاداتی داشتند که تلاش شده از این مشورت و همفکری آن‌ها در مسیر پیشرفت امر تعلیم و تربیت استفاده کند.
عزتخواه با اشاره به استقبال از گزارشات و ایده‌های رسانه‌ها ادامه داد: مشکلات آموزش و پرورش را احصا و اعلام کرده ایم که‌ای افراد توانا این گوی و این میدان شما نقد و برنامه ارائه دهید و ما را حمایت کنید.
وی افزود: ما معتقدیم رسانه‌ها هم فکر خوب دارند و هم ارایه خوب که انتظار داریم کمک کنند تا برنامه‌ها رو به جلو باشند.
عزتخواه در پایان با اشاره به استقبال مجموعه آموزش و پرورش از نقد و برنامه‌های منصفانه و منطقی گفت: ما شجاعت داریم که در اقیانوس طعمه نهنگ شویم، اما در برکه کوچک بازیچه نشویم.

رئوف : همه معاونت ها ملزم به همکاری همه جانبه هستند / عزتخواه : ترجیح می دهم طعمه نهنگ اقیانوس شوم تا بازیچه برکه / موسوی : دنبال جریان سازی و روایت اول هستیم

همه معاونت ها ملزم به همکاری همه جانبه هستند
امیر رئوف هم در این نشست گفت: خوشبختانه طی بیش از یک سال اخیر اقدامات مهم، ارزشمند و تخصصی بسیار خوبی در حوزه روابط عمومی آموزش و پرورش استان را شاهد بوده ایم.

مدیر کل صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد هم در این نشست به لزوم داشتن درک عمیق از حوزه کاری اشاره کرد و افزود: در شرایطی به سر می‌بریم که لازم است از ظرفیت‌های مردمی به نحو احسن برای تحقق اهداف سازمانی استفاده کنیم.

وی گفت: اگر منصفانه قضاوت کنیم در دوره مدیریت جدید، اداره کل آموزش و پرورش تغییر به سمت بالندگی همراه با یک انسجام مدیریتی در بدنه خود را شاهد بوده که در این زمینه اقدامات در قالب برنامه ریزی مدون بوده است.

رئوف ادامه داد: علیرغم انجام این تلاش‌ها در آموزش و پرورش استان، اما در مجموع حال آموزش و پرورش در سطح کلان خوش نیست و اولین ایراد اساسی همان است که رهبری مبنی بر عدم ثبات مدیریت در این وزارتخانه به آن اشاره کرده است.

وی ضمن امیدواری به ایجاد تحول در آموزش و پرورش پس از انتصاب وزیر جدید ادامه داد: اینکه فقط موفقیت‌ها را مطرح کنیم و آسیب‌شناسی از مشکلات نداشته باشیم مطمئناً اثربخشی کمتری در عملکرد خواهیم داشت بنابراین لازم است مشکلات آموزش و پرورش به درستی شناسایی و در جهت رفع آن‌ها اقدام شود.

رئوف افزود: متاسفانه در ادوار مختلف و حتی زمانی که مدعیان فن سالار بر آموزش و پرورش مدیریت می‌کردند عملاً باعث شدند آموزش و پرورش جایگاه اصلی خود را از دست دهد، اما خوشبختانه در این دولت تصمیم بر تغییرات اساسی گرفته شده است که امیدواریم به نتیجه برسد.

وی با اشاره به این نکته که میانگین پایین معدل نمرات در پایه دوازدهم نشان دهنده از دست رفتن جایگاه واقعی مدرسه است، افزود: مدارس غیر انتفاعی به معنای واقعی خصوصی‌سازی آموزش و تربیت بوده در حالی که این اقدام در واقع سپردن امر مهم تعلیم و تربیت به افکار و نظرات فرد است.

رئوف گفت: یکی از ویژگی‌های نفوذ ورود خزنده دشمن به مکان‌هایی مانند مدارس است که این مورد به مرور زمان تاثیر خود را به نفع دشمن خواهد گذاشت.

وی ادامه داد: فضای مجازی چنان زیست اجتماعی و فرهنگی ما را تحت تأثیر خود قرار داده که موجب بروز آسیب‌های متعدد در سطح جامعه شده است، اما آیا ما مهارت استفاده از فضای مجازی را برای دانش آموزان، معلمان و اولیا مهیا کرده ایم و آیا ما در مقابل برنامه‌های دشمن برای تاثیر گذاری بر نسل جوان خود برنامه‌های تدوین شده داریم.

رئوف با اشاره به اهمیت جایگاه نظارت اظهار داشت: انتظار این است که همه دستگاه‌ها نظارت را جدی بگیرند برای اینکه مشکل اساسی ما در کشور بحث نظارت است و متاسفانه دولت بزرگ است و حوزه نظارت کوچک! و اینکه متاسفانه بازخورد گیری از دستورالعمل‌ها نداریم و مشخص نیست تا چه میزان این دستورالعمل‌ها در یک دستگاه عملیاتی هستند.

مدیرکل صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود ضمن بیان این نکته که لازم است حمایت همه جانبه از آموزش و پرورش داشته باشیم افزود: با صدای بلند اعلام می‌کنم نباید هیچ مانع، دیوار و فاصله‌ای برای همکاری صدا و سیما با آموزش و پرورش وجود داشته باشد و حتی تاکید دارم این موضوع همانند یک دستورالعمل اداری مورد توجه قرار گیرد.

رئوف ادامه داد: تاکید می‌شود، همه معاونت‌های صدا و سیما موضوع همکاری با آموزش و پرورش را جدی بگیرند البته از آموزش و پرورش هم انتظار این است که در خصوص موضوعات مهم و حساس هماهنگی‌های لازم را داشته باشند و اهمیت موضوع را از قبل تشریح کنند تا صدا و سیما برنامه‌های متناسب با اهمیت آن تولید و منتشر کند.

وی افزود: همکاری ویژه با آموزش و پرورش نباید اینگونه تلقی شود که محلی برای گزارش کار و عملکرد یک مسئول باشد بلکه باید موضوع ارزش خبری داشته و تولید خبر و برنامه تاکید بر اهمیت یک موضوع داشته باشد.

رئوف گفت: خلق رویداد‌ها با مشارکت معاونت‌های آموزش و پرورش یکی از مهمترین برنامه‌هایی است که می‌تواند باعث یک خروجی مناسب و موثر برای جبهه فرهنگی باشد.

وی ادامه داد: جشن تکلیف‌هایی که برگزار می‌شود یا بسیاری از برنامه‌های خوب آموزش و پرورش متاسفانه به دلیل نداشتن پیوست رسانه‌ای چندان نمودی در سطح جامعه پیدا نمی‌کنند در حالی که در صورت هدفمند کردن رسانه‌ای این برنامه‌ها می‌تواند جایگاه واقعی عملکرد آموزش و پرورش در سطح جامعه را ارتقا دهد.

رئوف در پایان با اشاره به در پیش بودن سفر رئیس جمهور به استان گفت: توصیه می‌کنم از هم اکنون آموزش و پرورش یک ویژه برنامه اختصاصی برای این سفر داشته باشد به این معنی که بخشی از سفر به آموزش و پرورش اختصاص داده شود چرا که چنین برنامه‌هایی در این سطح می‌تواند اذهان عمومی را نسبت به آموزش و پرورش تغییر دهد.

در این جلسه معاونین آموزش و پرورش استان گزارشی از عملکرد و برنامه های خویش در راستای پیشبرد اهداف آموزش وپرورش در دولت سیردهم ارائه نمودند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
امیر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۹
متاسفانه همانطوری که آقای رئوف اشاره داشتند آموزش و پرورش فقط شده گزارش های بی محتوا ، الکی و فاقد ارزش خبری ، فقط گزارش معرفی مدیران آموزش و پرورش شده ، از هیچ کیفیتی برخوردار نیست ، و تخلیه روانی خودشان است ، نقد و بررسی محتوا بی در جهت کیفی سازی برنامه ها وجود ندارد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۱۹
خدایی عزتخواه به درد برکه هم نمی خوری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار