آیت الله ملک حسینی : دروغ پردازی و شایعه سازی گناهی بزرگ است و پیامد آن مصائب فراوان اجتماعی دارد که مصیبت امروز ماست. دروغ گفتن گاه ساده است اما فاسقان گاه دروغ می پردازند و می سازند.
کد خبر: ۹۹۴۱۱۲
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۳ 15 September 2021

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، آیت الله ملک حسینی نماینده مردم استان کهگیلویه و بویراحمد *در مجلس خبرگان رهبری* در تفسیر آیه ۶ سوره مبارک حجرات گفت:

دروغ پردازی و شایعه سازی گناهی بزرگ است و پیامد آن مصائب فراوان اجتماعی دارد که مصیبت امروز ماست. دروغ گفتن گاه ساده است اما فاسقان گاه دروغ می پردازند و می سازند.
دروغ گفتن یک سخن و دروغ سازی سخنی دیگر است و این در جامعه فتنه ایجاد می کند این پیامد فتنه بار، برای جامعه بسیار وحشتناک است و زندگی ها را به خطر می اندازد و آبروها را می برد و کینه را در دل ها روشن می کند که شاید جامعه را آبستن جنگ و فتنه هایی بدتر از جنگ کند. اینها همه از یک دروغ ساختن است.
جامعه ای که بر پایه صدق و صداقت باشد و راستی و درستی در آن حاکم باشد،این جامعه ،جامعه عاقل و صاحب اندیشه است و نادانی و جهالت در آن راه ندارد .
این آیه توضیح داده تا ما راه خروج از این فتنه را یاد بگیریم و هر حرفی را نپذیریم، تفحص کنیم ،درست را از نادرست و راست را از ناراست تشخیص دهیم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار