تابناک کهگیلویه و بویراحمد گزارش می دهد
احمدی : اگر پس از تعداد جلسات قانونی مشخص شده ( 6 جلسه متوالی و 12 جلسه متناوب ) اعضا حضور پیدا نکنند اعضای علی البدل جایگزین خواهند شد .
کد خبر: ۹۹۵۹۷۱
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۴ 23 September 2021

ششمین (5 جلسه رسمی و 1 جلسه فوق العاده) شورای شهر یاسوج در حالی که انتظار می رفت با حضور دو سوم اعضا برگزار شود اما به علت عدم حضور یکی از اعضا با سخنان توضیحی فرماندار و انتقادات تند یکی از اعضای شورای شهر نیمه تمام ماند .
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، فرماندار بویراحمد در ابتدای جلسه گفت : جلسه تحلیف شورای شهر یاسوج در حالی برگزار شده که اعلام برگزاری با دو سوم اعضا یک دستور قانونی از مرکز کشور است لذا این جلسه کاملا قانونی است.
احمدی با اشاره به مشکل عدم تایید صلاحیت 2 نفر از اعضای منتخب شورای شهر یاسوج افزود : تعداد زیادی از شهرها در استان های دیگر این مشکل را داشتند که بسیاری از شهرها این مشکل را حل کردند و در دو شهرستان دیگر استان هم این موضوع حل شد و هم اکنون جلسه شورای این شهر هم قانونی برگزار می شود .
وی گفت : یکی از مشکلات عدم برگزاری مراسم تحلیف شورا مشکلاتی است که در سطح شهر خصوصا بر زمین ماندن اقدامات ضروری را در پی داشته است به گونه ای که بسیاری از مردم این ایراد را داشته اند .
احمدی افزود : ما با دیگر مناطق کشور فرقی نداریم و عده ای عقیده دارند که باید علی البدل ها وارد شورا شوند اما در این خصوص ما قدرت قانونی نداریم و باید فعلا شورا را تشکیل دهیم و منتظر تصمیم مراجع قانونی بالاتر هستیم .
فرماندار بویراحمد ادامه داد : فعلا انتظار این است که اعضای فعلی سرپرست شهرداری را انتخاب کنند تا تعیین تکلیف دیگر اعضا که بتوان به صورت قانونی و منطقی حل شود .
احمدی گفت : امروز هم یکی از اعضا حضور ندارد و فکر نکنم این جلسه هم به نتیجه برسد . ضمن اینکه برخی اعضا اعتقاد دارند که باید دو نفر تعیین تکلیف شوند .
احمدی در پایان گفت : اگر پس از تعداد جلسات قانونی مشخص شده ( 6 جلسه متوالی و 12 جلسه غیر متوالی ) اعضا حضور پیدا نکنند اعضای علی البدل جایگزین خواهند شد .
انتقاد عضو شورای شهر از عدم برگزاری مراسم تحلیف
سخنان پایانی فرماندار و جلسه ناتمام
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار