رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: ۲ بیمار کرونایی دیگر در کهگیلویه و بویراحمد جان باختند.
کد خبر: ۱۰۰۲۳۹۵
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۶ 17 October 2021
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، پرویز یزدان‌پناه رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲ بیمار مبتلا به کرونا در استان جان باختند و مجموع قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۹۶۹ تن رسید.
یزدان‌پناه افزود: هم اکنون ۲۳۰ بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۹۷ تن از این بیماران مبتلای قطعی و ۱۵ تن در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.
او اضافه کرد: از مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در کهگیلویه و بویراحمد ۷۵ هزار و ۷۸ تن بهبود یافته گزارش شده است.
یزدان پناه ادامه داد: از ۲۸۷ نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی در شهر‌های یاسوج و دهدشت حدود ۴۰ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های بویراحمد، کهگیلویه، دنا و چرام بود.
او اضافه کرد: همچنین از ۳۳۸ نمونه رپید تست ۱۹ درصد موارد مثبت و عمدتا در شهرستان‌های بویراحمد، کهگیلویه و چرام بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از احتمال شیوع پیک ششم کرونا در نیمه اول آبان ماه در استان خبر داد و گفت: پیک جدید بیماری کرونا در برخی مناطق کهگیلویه و بوید احمد به دلیل سیر صعودی تعداد مبتلایان شیوع پیدا کرده است.
یزدان پناه افزود: به علت عادی انگاری مردم و رعایت نکردن دستور العمل‌های بهداشتی در جامعه و بی توجهی برخی افراد سهل انگار به خطرات ویروس کرونا پیک ششم بیماری کرونا زودتر از موعد پیش بینی شده در کهگیلویه و بویراحمد شیوع پیدا خواهد کرد.
او اضافه کرد: شرکت گسترده مردم در تجمعات، برگزاری مراسم‌های عروسی و عزا بدون رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و همچنین خودداری برخی افراد در استفاده از ماسک موجب شده در نیمه اول آبان شاهد موج جدید بیماری کرونا در استان باشیم که کشندگی آن از پیک‌های قبلی بیشتر است.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار