نسبت به سال گذشته اتفاق افتاد؛
مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد از ارجاع 183 جسد به ادارات پزشکی قانونی در این استان طی سه ماهه امسال خبرداد و اظهارداشت: متاسفانه مرگ های غیرطبیعی در این استان روند افزایشی و نگران کننده دارد.
کد خبر: ۱۰۵۳۰۳۵
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۶ 27 June 2022

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد، کامروز امینی در نشست خبری با اشاره به آمارهای مرگ و میرها ، تصادفات جاده ای و فوتی‌های گازگرفتگی، اظهارداشت: 183 جسد به به ادارات پزشکی قانونی استان در سه ماهه اخیر ارجاع شده‌ که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 5/17 درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه اجسادی که به پزشکی قانونی ارجاع می‌شوند مواردی بوده که فوت مشکوک هستند، یادآورشد: از این تعداد اجساد، 153 مورد مرگ غیرطبیعی داشته‌ایم که نسبت به مدت مشابه سال قبل، 7/1 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: فوتی‌های ناشی از تصادفات در سه ماهه نخست امسال، 67 مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، 11/7 درصد افزایش داشته است.

امینی، از کاهش 15 درصدی پرونده های نزاع به تعدد هزار و231 پرونده خبرداد و خاطرنشان کرد: در سه ماهه اول امسال شاهد کاهش 13 درصدی حوادث ناشی از کار هم هستیم.

وی تعداد فوتی‌های ناشی از گازگرفتگی تا پایان خردادماه سال‌جاری را 2 مورد ذکر و یادآور شد: در مدت مشابه سال قبل، هیچ فوتی ناشی از گازگرفتگی نداشته‌ ایم.

امینی گفت: در سه ماهه نخست امسال، پنج مورد غرق‌شدگی و یک مورد فوتی ناشی از حوادث کار در استان کهگیلویه و بویراحمد به ثبت رسیده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: 12 مورد فوتی ناشی از سوءمصرف مواد مخدر در سال‌جاری داشته‌ایم که نسبت به سال قبل پنج مورد کاهش داشته است.

امینی افزود: از این تعداد هفت نفر مرد و پنج نفر زن بوده‌اند

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار