معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در آیین افتتاحیه طرح تعمیق و تثبیت یادگیری و جبران افت تحصیلی دانش آموزان کهگیلویه وبویراحمد گفت: در این طرح بیش از ۴۰ هزار دانش آموز حضور خواهند یافت
کد خبر: ۱۰۵۴۴۵۱
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۸ 04 July 2022

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد محمد جمالی با بیان اینکه این طرح با هدف با هدف جبران عقب ماندگی‌های آموزشی دانش آموزان در دوران کرونا در ۴ درس پایه‌ای اجرا می‌شود گفت: شرکت در این کلاس‌ها کاملا رایگان بوده و پیش بینی می‌شود ۳۰ درصد دانش آموزان در سطح شهرستان‌ها و مناطق ۱۳ گانه استان در این کلاس‌ها شرکت نمایند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین با بیان اینکه فرهنگیان نقش مهمی در توسعه و تعالی فرهنگ و تربیت نیروی انسانی در جامعه دارند گفت: این طرح ر فرصت مناسبی است تا دانش آموزان بخشی از عقب ماندگی‌های آموزشی دوران کرونا را جبران نمایند.

سید جواد هاشمی با تقدیر از تلاش‌ها و اقدامات خوب آموزش و پرورش در زمینه اجرای طرح در استان گفت: انتظار می‌رود اولیا و دانش آموزان در این زمینه همکاری بیشتری داشته باشند تا دانش آموزان ضمن تعمیق و تقویت یادگیری با استفاده از فرصت اوقات فراغت در تابستان نقاط ضعف و قوت خویش را شناسایی و برای فردا‌های بهتر تلاش مضاعفی داشته باشند.

رئیس اداره فن آوری و گروه‌های آموزشی دفتر دوره متوسط اول وزارت آموزش و پرورش نیز در این آیین گفت؛ در دو سال اخیر دانش آموزان در زمینه آموزش و تربیت لطمات زیادی دیدند که با اجرای طرح تعمیق و تثبیت یادگیری و حضور دانش آموزان در کلاس‌های درس در فرصت تابستان بخشی از عقب ماندگی‌های تحصیلی را جبران نمایند.
رمضان ترکمانی با بیان اینکه این طرح با برنامه ریزی منسجم واصولی در استان کهگیلویه وبویراحمد به خوبی در حال اجراست گفت: در کشور به طور میانگین پیش بینی شده است ۲۰ درصد دانش آموزان در این طرح شرکت نمایند که خوشبختانه در کهگیلویه وبویراحمد با تعامل خوب آموزش وپرورش و مسئولان استانی ۳۰درصد دانش آموزان در این طرح شرکت می‌کنند که بیش از میانگین کشوری است.

مدیر آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد نیز گفت؛ ۱۰ پایگاه جهت اجرای طرح تعمیق و تثبیت یادگیری در این شهرستان پیش بینی شده است.
کورش دلشاد افزود: مدرسه کانون اصلی تربیت و آموزش است که در در دوران کرونا و زیست بوم جدید شاهد افت تحصیلی دانش آموزان بودیم که امید می‌رود با اجرای این طرح شاهد تقویت بنیه علمی دانش آموزان عزیز باشیم.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار