مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: پس از دو روز تلاش راهداران، همه جاده‌های اصلی روستایی برفگیر بازگشایی شدند.
کد خبر: ۱۰۸۸۳۴۹
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۶ 20 January 2023

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد، عابد محمدی با بیان اینکه ۲۰۰ راهدار با ۱۲۰ خودروی سبک، سنگین و نیمه سنگین کار بازگشایی معابر روستایی مسدود شده از برف را انجام دادند، افزود: تنها برخی از روستا‌هایی که دو یا سه خانوار دارند باقی مانده که تا پایان امروز نیز بازگشایی آن‌ها به اتمام می‌رسد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ۷۹ گردنه برف گیر در این استان وجود دارد، بیان کرد: همه این گردنه‌های برف گیر در روز‌های نخست بارش برف بازگشایی شدند.

وی همچنین به ریزش و رانش کوه در برخی از جاده‌های روستایی و اصلی استان خبر داد و یادآور شد: تونل گل زردی تا حل فاصل پل کوشت در جاده یاسوج به بابامیدان، گردنه مله شوره تا گنجگون در جاده یاسوج به شیراز، تنگ گنجه‌ای بویراحمد در جاده یاسوج به سی سخت، منطقه سادات در جاده یاسوج باغچه سادات، منطقه دیل و آرو در گچساران و باباکلان از مناطق‌ای است که ریزش کوه داریم.

محمدی ادامه داد: تاکنون راهداری نسبت به ریزش برداری این مناطق اقدامات لازم را انجام داده است، اما بعد از بارش برف و باران ریزش کوه را شاهد هستیم.

وی اضافه کرد: ۲ هزار کیلومتر راه روستایی برفگیر در این استان وجود دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار