اداره کل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به بارش باران و برف در این استان هشدار داد.
کد خبر: ۱۰۹۶۴۵۳
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۸ 12 March 2023

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، "ولی بهره مند"، کارشناس اداره کل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با خبرنگار ایسنا گفت: این سامانه بارشی از صبح روز دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ آغاز و اواخر وقت همین روز به پایان می‌رسد.

وی اظهارکرد: در پی ورود این سامانه بارشی چه کل استان کهگیلویه و بویراحمد تحت تاثیر قرار خواهد داد، بارش باران و رگبار و رعد و برق، بارش تگرگ، وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات بارش برف را شاهد خواهیم بود.

بهره‌مند تصریح کرد: لغزندگی جاده ها، کاهش دید، اختلال دررفت و آمد‌ها و تردد جاده‌ای و هوایی، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب، طغیان رودخانه و خسارت به بخش کشاورزی از مخاطرات این سامان است.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: توصیه می‌شود از سفر‌های برون شهری و اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری شود، در صورت ضرورت برای سفر، تجهیزات زمستانی و سوخت کافی همراه داشته باشید، از فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر پرهیز شود، کانال‌ها و آبرو‌ها لایروبی شوند و دستگاه‌های اجرایی و امدادی آمادگی لازم را داشته باشند.

بهره‌مند بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ایستگاه امامزاده جعفر در شهرستان گچساران با بیشینه دمای ۲۵.۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهر یاسوج، مرکز استان کهگیلویه بویراحمد با کمینه دمای ۰.۷ درجه سانتیگراد سردترین نقاط استان کهگیلویه و بویراحمد بودند.

گفتنی است که وضعیت هشدار زرد به معنای آگاهی و اقدام در صورت نیاز و احتمال خسارت یا خسارت نقطه‌ای وجود دارد، وضعیت هشدار نارنجی یعنی اقدام ضروری و احتمال خسارت گسترده زیاد است و وضعیت هشدار قرمز یعنی اقدام فوری و همه جانبه و خسارت گسترده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار