مدیرکل آموزش و‌پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: طبق آخرین اطلاعات ۶۰ درصد بازنشسته‌ها برای طرح ارزش مالکانه کد بورسی دریافت کرده‌اند که به زودی در فرابورس سهامدار برخی شرکت‌ها وابسته به صندوق از جمله بیمه معلم می‌شوند.
کد خبر: ۱۱۰۶۱۷۲
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۶ 20 May 2023

به گزارش حسنعلی عزت‌خواه : ۱۶ هزار نفر نیروی شاغل و ۱۲ هزار و ۲۰۰ بازنشسته در استان وجود دارد که ۹۸ درصد عضو صندوق ذخیره فرهنگیان هستند.

مدیرکل آموزش و‌پرورش کهگیلویه و بویراحمد افزود: طبق آخرین اطلاعات ۶۰ درصد بازنشسته‌ها برای طرح ارزش مالکانه کد بورسی دریافت کرده‌اند که بزودی در فرابورس سهامدار برخی شرکت‌ها وابسته به صندوق از جمله بیمه معلم می‌شوند.

وی این را هم گفت که اطلاعات شناسنامه‌ای بسیاری از بازنشستگان برای ثبت کد بورسی مشکل دارد که باید برای رفع این مهم اقدام کنند و البته نگرانی از بابت سهام خود نباید داشته باشند.

عزتخواه بیان کرد: واگذاری و اعطاء سهام مالکانه مطالبه همکاران از بدو تاسیس موسسه تاکنون بود که خوشبختانه تعیین تکلیف و اعضای صندوق به عنوان صاحبان اصلی این سرمایه از مزایای آن بهره‌مند خواهند شد.

سوت پایان بازی انتظار ۱۰ ساله فرهنگیان بازنشسته عضو صندوق ذخیره

تسنیم در این خصوص نوشت : دولت سیزدهم مستقر شد و هئیت مدیره جدید صندوق ذخیره فرهنگیان شکل گرفت و این بار متفاوت‌تر از گذشته پای کار آمدند تا انتظار ۱۰ ساله فرهنگیان بازنشسته عضو صندوق را پایان دهند.

کارگروه ویژه با محوریت اعضای هئیت امنای صندوق تشکیل و در این راستا بیش از ۵۰ جلسه و بیش از یک هزار و ۸۰۰ نفر ساعت کار کارشناسی در سطوح مختلف برگزار می‌شود تا با تعیین ارزش مالکانه بستر را برای شفافیت حداکثری و ایجاد ارزش مازاد برای فراهم کنند.

تیم مدیریتی صندوق تجارب صاحبان نظر در حوزه‌های اقتصادی، بازار سرمایه و مالی را پای کار اجرای این طرح بزرگ می‌آورند تا کمترین اشتباه متوجه آن شود.

سوت پایان بازی انتظار ۱۰ ساله فرهنگیان بازنشسته عضو صندوق ذخیره به صدا درآمد و قرار است تا پایان اردیبهشت ماه ۷۹۱ هزار و ۱۴۴ نفر در سبد اول واگذاری سهام خود را به ارزش ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال متناسب با سابقه و میزان حق عضویت پرداختی دریافت کنند که در این مرحله از ۵۰۰ هزار ریال تا ۵۲ میلیون ریال است.

تعیین و تحویل ارزش مالکانه با شناسایی شرکت‌های دارای قابلیت ورود به بورس به صورت مرحله‌ای و تدریجی در بازه زمانی دو ساله به صورت کامل اجرایی خواهد شد.

آنچه باید از ارزش مالکانه بدانیم؟

در طرح ارزش مالکانه صندوق ذخیره فرهنگیان، هدف آن است که اعضای این صندوق از سهام شرکت‌های بورسی صندوق ذخیره فرهنگیان بهره‌مند شوند.

در نخستین گام اجرای طرح ارزش مالکانه صندوق ذخیره فرهنگیان، قصد واگذاری سهام شرکت‌های بورسی صندوق به فرهنگیان بازنشسته عضو را دارد.

از آنجا که برای انجام یک معامله در سازمان بورس اوراق بهادار طرفین معامله ملزم به ارائه کد بورسی و سجام هستند و تا این کد را ارائه ندهند هیچ معامله‌ای انجام نمی‌شود، فرهنگیان بازنشسته که فاقد کد بورسی هستند و متقاضی شرکت در این طرح هستند باید نسبت به دریافت کد بورسی و احراز هویت در سامانه سجام اقدام کرده و کد بورسی را در سامانه مربوط به صندوق ذخیره فرهنگیان ثبت کنند.

مطابق آنچه از اساسنامه این طرح برداشت می‌شود تمامی اعضای بازنشسته صندوق ذخیره فرهنگیان از منافع حاصله طرح ارزش مالکانه صندوق ذخیره فرهنگیان برخوردار خواهند شد.

با اجرای طرح ارزش مالکانه صندوق ذخیره فرهنگیان این مورد نیز به مجموع دریافتی این اعضا از جمله سهمالشرکه خود، سود حسابداری سالیانه و آورده دولت اضافه می‌شود و بازنشستگان این مورد را دریافت خواهند کرد.

تحقق ارزش مالکانه جزو اولویت‌ها و دستورات وزارت آموزش و پرورش، اعضای هیئت امنا و هیئت مدیره و جزو حقوق اصلی فرهنگیان است و حتی تغییرات در سطح مدیریتی وزارتخانه و هیئت امنا، مانع و چالشی در تداوم این فرآیند ایجاد نمی‌کند.

در طرح ارزش مالکانه صندوق ذخیره فرهنگیان، افراد عضو و دارای کد بورسی حتی در صورت فوت از مزایا و منافع این طرح برخوردار خواهند شد و در صورت باقی ماندن بخشی از فرهنگیان مشمول و جاماندگان در ثبت کد بورسی، حقوق آن‌ها پایمال نمی‌شود و ارزش مالکانه حقوق فرهنگیان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار