همایش تجلیل از چهار هزار پیشکسوت دفاع مقدس در کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد.
کد خبر: ۱۱۲۷۳۶۳
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۴ 20 September 2023

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد سید علی احمدزاده روز چهار شنبه در همایش تجلیل از چهار هزار پیشکسوت دفاع مقدس استان با بیان اینکه در انقلاب اسلامی عده‌ای جزء پایه‌گذاران انقلاب هستند، گفت: رزمندگان، ایثارگران و آن‌هایی که در جنگ نقش بارزی داشتند از جمله این پایه‌گذاران هستند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه، رزمندگان و ایثارگران برای رضای خدا قیام کردند، افزود: افرادی که در مسیر رضای خدا قیام کردند ماندگار هستند و وظیفه است که از آن‌ها صیانت کنیم و بزرگشان بداریم چرا که صیانت از آن‌ها حفظ ارزش‌ها است.
احمدزاده با بیان اینکه، نظیر چنین جلساتی برگزار می‌شود تا اصول و اهدافی که برای آن‌ها قیام کردیم را ترویج و به فراموشی نسپاریم، گفت: این افراد الگو هستند و باید الگوهایمان را حفظ کنیم و این مسیر حق را به عنوان الگو به نسل جوان و نسل‌های آینده معرفی و انتقال دهیم.
وی با اشاره به اینکه، دشمنان تلاش کردند الگو‌های ما را به انحراف بکشانند، گفت: دشمنان در طول این چهار دهه عده‌ای را بزرگ کردند تا بلکه آن‌ها را به نسل جوان ما معرفی کنند و الگوسازی نادرست برای جوانان داشته باشند و حتی سلبریتی‌هایی را هم معرفی کردند تا الگوی جوانان ما باشند.
احمدزاده بیان کرد: برگزاری چنین جلساتی با این هدف است که اجازه ندهیم دشمنان برای ما الگوسازی کنند، الگو‌های ما امام حسین (ع)، اندیشه و افکار بزرگ و بلند مرتبه حضرت امام (ره) و شهدا هستند که نباید این افتخارات را فراموش کنیم.
وی با بیان اینکه، ارزش‌های والای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را نیاز داریم، به ارائه پیشنهاد به برگزار کنندگان این همایش پرداخت و گفت: سرداران بزرگی هم از فرزندان استان و هم رزمندگان سایر استان‌ها در کهگیلویه و بویراحمد نقش آفرینی کردند که نیاز است این سرداران مکرم و بزرگ نگه داشته شوند.
احمدزاده بیان کرد از متولیان می‌خواهم در همه شهر‌های استان نام میادین، خیابان‌ها و مراکز مهم را به نام این سرداران نام گذاری کنند که «سردار شهابی فر» یکی از این افراد افتخار آفرین استان است.
استاندار بیان کرد در روستای شهید طیب پل شهید طیب به طول ۱۷۰ متر بر روی رودخانه مارون احداث می‌شود که نام طریق الطیب را برای آن انتخاب کردیم و پیشنهاد می‌کنم مسیر پاتاوه به دهدشت به نام شهید تک تیرانداز ما «شهید عبدالرسول زرین» که فرزند کهگیلویه و بویراحمد است نام‌گذاری شود.
احمدزاده بیان کرد: نام گذاری میادین و خیابان‌ها به اسم سرداران و شهدای والامقام ضمن زنده نگه داشتن یاد و خاطره آن‌ها مانع جایه‌جایی الگو‌ها و به انحراف رفتن جوان‌ها می‌شود.
استاندار با بیان اینکه، فرزندان این استان در مناطق مرزی از خاک و وطن دفاع می‌کنند گفت: سرداران ما باید معرفی شوند چرا که ما به فرهنگ دفاع مقدس بیش از هر زمان دیگری نیاز داریم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار