در آستانه میلاد پیامبر (ص) و با حضور نماینده، ولی فقیه در استان
در آستانه ولادت پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) طرح «نماز نور چشم من است» از امروز در مدارس ۱۳ شهرستان و منطقه کهگیلویه وبویراحمد آغاز شد.
کد خبر: ۱۱۲۹۳۹۱
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۱ 01 October 2023

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، آیین معنوی آغاز طرح نماز نور چشم من با حضور نماینده، ولی فقیه در استان کهگیلویه وبویراحمد و امام جمعه یاسوج، مدیرکل آموزش وپرورش استان، رئیس ستاد اقامه نماز استان، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش وپرورش استان و مدیر آموزش وپرورش شهرستان بویراحمد و جمعی از اولیا و دانش آموزان در مسجد قبا شهر یاسوج برگزار شد.
نماینده، ولی فقیه در استان کهگیلویه وبویراحمد پس از اقامه نماز ظهر و عصر در این آیین معنوی با تبریک میلاد پیامبر بزرگ اسلام (ص) گفت: تنها راه نجات انسان‌ها از ضلالت و گمراهی تمسک به اهل بیت (ع) و ایمان به خداست.
آیت الله سید نصیر حسینی با بیان اینکه عده‌ای احکام اسلام و حجاب را کهنه پرستی و عقب ماندگی می‌پندارند گفت: کسانی که نسبت به احکام الهی چنین تفکراتی دارند دنبال این هستند که پسران و دختران ما را از مسیر دین خارج کنند که آنان خائن‌ترین افراد هستند.
وی گفت: خوشبختانه به برکت انقلاب اسلامی نوجوانان و جوانان ما همه در مسیر دین هستند و در این مسیر حرکت می‌کنند و تبلیغات دشمنان در این زمینه اثری نخواهد داشت.

اجرای طرح نور چشم در مدارس ۱۳ شهرستان و منطقه کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد نیز در جمع دانش آموزان با تبریک ایام هفته وحدت و تبریک میلاد پیامبر (ص) و امام جعفر صادق (ع)، طرح نور چشم را برنامه‌ای ارزشمند به منظور گسترش و تعمیق فرهنگ اقامه نماز در سطح مدارس دانست و گفت: بر اساس سند تحول بنیادین توجه به باور‌ها و اعتقادات دینی برای تربیت انسان‌های موحد و خدا ترس یک اصل مهم است که اقامه نماز و ترویج این فرهنگ دینی در مدارس مورد توجه آموزش وپرورش استان قرار گرفته است.
حسنعلی عزت خواه افزود: تربیت تمام ساحتی دانش آموزان یکی از اهداف مهم سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است که بهترین امکان برای تحقق آن، پیوند میان مدرسه و مسجد است.
وی دانش آموزان را آینده سازان و مدیران فردای ایران عزیز دانست و گفت: تربیت دانش آموزان در تراز انقلاب اسلامی مهمترین رسالت امروز آموزش و پرورش است.

اجرای طرح نور چشم در مدارس ۱۳ شهرستان و منطقه کهگیلویه و بویراحمد

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش وپرورش استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: در سال تحصیلی جاری همه فعالیت‌های حوزه اقامه نماز در چارچوب طرح «نور چشم» اجرایی خواهد شد.
حجت دبیقی بیان کرد: با توجه به حدیث نبوی (ص) «جعَلَ اللهُ جَلَّ ثَنائه قُرَّةَ عَینی فِی الصَّلاةِ: خداوند نور چشم مرا در نماز قرار داده است» و به منظور عملیاتی کردن برنامه‌ها و مجموعه فعالیت‌های حوزه اقامه نماز معاونت پرورشی، طرح نور چشم را تدوین و به ۱۳ شهرستان و منطقه استان ابلاغ نموده است.
وی افزود: یکی از پنج پایه طرح فراگیر پرورشی بحث ایمان است که محوری‌ترین و اساسی‌ترین موضوع ایمان اقامه نماز در مدارس است.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش وپرورش استان در پایان گفت: در این طرح نماز جماعت با حضور حداکثری دانش‌آموزان و فرهنگیان در نمازخانه یا حیاط مدارس برگزار خواهد شد.

گفتنی است به همت اداره قرآن. عترت و نماز حوزه معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد و در آستانه ولات پیامبر نور و رحمت و آغاز این طرح، دانش آموزان دختر دبیرستان متوسطه اول فرهنگیان یاسوج نماز ظهر و عصر را در فضایی معنوی در مسجد قبا شهر یاسوج به امامت آیت الله سید نصیر حسینی  نماینده، ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد اقامه کردند.

اجرای طرح نور چشم در مدارس ۱۳ شهرستان و منطقه کهگیلویه و بویراحمد

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار