معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بارش‌های پاییزی امسال بیشتر از نرمال و زودتر از موعد پیش بینی شده است.
کد خبر: ۱۱۲۶۸۶۲
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۷:۱۲ 18 September 2023

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، علی محمد روستا روز یکشنبه در نشست ستاد بحران استان افزود: از هم اکنون باید برنامه ریزی لازم برای اقدامات پیشگیرانه حوادث غیرمترقبه به خصوص بارش‌های سیل آسا در استان تدبیر شود.

وی اظهارکرد: طبق اعلام اداره کل هواشناسی بارش‌های پاییزی امسال بیشتر از نرمال و زودتر از موعد پیش بینی شده و اواسط آبان ماه هم شروع می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: با توجه به کوهستانی بودن استان می‌طلبد دستگاه‌های عضو ستاد بحران از جمله راهداری و حمل و نقل جاده ای، هلال احمر، اورژانس و سایر دستگاه‌ها با آغاز فصل سرما علاوه بر پیشگیری‌های لازم در آماده باشد کامل باشند تا در زمان بارش‌ها غافلگیر نشویم.

روستا تصریح کرد: با توجه به اینکه اغلب جاده‌های استان روستایی است و با اولین بارش مسدود می‌شوند، تمهیدات لازم برای خدمات رسانی به مردمی در مناطق روستایی اندیشیده شود تا با مشکلی مواجه نشوند.

وی ادامه داد: با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها بخصوص صدا و سیمای مرکز استان، آخرین وضعیت جوی استان و زمان بارش‌ها اطلاع رسانی شود تا مردم از حضور در مکان‌های پر حادثه که زمینه ساز تلفات و حوادث ناگوار است اجتناب کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به خسارت سیل مانسون پارسال اشاره و عنوان کرد: سیل سال گذشته بیشترین خسارت را به بخش کشاورزی و راه‌های روستایی وارد کرد.

روستا بیان کرد: در همین زمینه ۵۲۰۰ پرونده خسارتی تشکیل شد که از این تعداد ۳۳۲۶ پرونده با اعتبار ۲۴۶ میلیارد تومان به بانک‌های استان ارسال شد.

علیرضا نیکروز، مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز در ادامه گفت: سال زراعی گذشته سال پر بارشی بود که از تجربیات خوب سال گذشته در آستانه فصل سرما و خدمات رسانی بهتر به مردم استفاده شود.

وی افزود: برخی از مناطق استان از جمله روستا‌های بخش «زیلایی» و «جوکار» در شهرستان مارگون با اولین بارش برف مسدود می‌شوند و تا چند ماه از سال ارتباط آن‌ها با شهر قطع می‌شود و به وسیله بالگرد به آن‌ها خدمات رسانی می‌شود.

نیکروز اظهار کرد: یکی از مواردی که در اولین بارش برف سال گذشته موجب قطعی چند ساعته برق و مشکلات زیادی برای مردم در مرکز استان شد عدم هرس به موقع درختان بود که امسال هرس درختان به موقع انجام شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار